39.hafta bebek gelişimi hamilelikte hafta hafta bebek gelişimi 39. hafta bebek

Konusu 'Hamilelik' forumundadır ve Gülşah tarafından 21 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

 1. Gülşah

  Gülşah New Member

  39.hafta bebek gelişimi hamilelikte hafta hafta bebek gelişimi 39. hafta bebekteki değişiklikler hafta hafta annedeki değişiklikler yapılan testler hafta hafta anne karnında bebek gelişimi
  Bebeğiniz muhtemelen (% 96 ) önce başın doğum kanalına girdiği birpozisyondadır.Bebek halen bağışıklık sistem açısından tam gelişmemiştir ve çocuk esi (plasenta) aracılığı ile anneden antikorları almaya devam etmektedir. Sizden geçen antikorlar bebeğinizin doğum sonrası en az 6 ay süreyle enfeksiyonlara karşı mücadelesinde yardımcı olacaktır.Doğumdan sonra bebek, bazı antikorları (Ig A) sütten almaya devam edecektir.

  Yandaki resimde 3d ultrasonografi ile çekilmiş 39 haftalık bir bebek resmi görmektesiniz.

  Son haftada amniyon zarı her an açılabilir ve sularınız gelebilir. Bazen bardaktan boşalırcasına hızlı ve fazla miktarda olan bu olay bazen de çok yavaş olabilir. Hatta kendinizi idrar kaçırırmış gibi hissedebilirsiniz. Miktarı ne olursa olsun sularınızın geldiğini düşünüyorsanız zaman kaybetmeden doktorunuzu aramalı ya da hastaneye gitmelisiniz.

  Artık bebek çok sık uyumaya başlamıştır. Büyük gün çok yaklaşmıştır ve güç toplamak için uyumaktadır. Boyu yaklaşık 51 santim, kilosu 3.250 gramdır.

Sayfayı Paylaş