Coşkun Sabah Hayatı, Biyoğrafisi(Coşkun Sabah Hakkında - Coşkun Sabah Kimdir?)

Konusu 'Müzik Tr ( Kimdir )' forumundadır ve Biyografisi tarafından 5 Eylül 2008 başlatılmıştır.

 1. Biyografisi

  Biyografisi New Member

  Coşkun Sabah Hayatı, Biyoğrafisi(Coşkun Sabah Hakkında - Coşkun Sabah Kimdir?)
  Coskun Sabah,

  "Hatıram Olsun", "Anılar", "Aşığım Sana", "Aşk Kitabı", "Baharı Bekleyen Kumrular Gibi", "Sen Bambaşkasın", "Benimsin", "Gel Gelebilirsen", "İsyanlardayım" " Var mı böyle bir sevda" "Son Buluşmamız" "Bir PazarGünü" İşte Bizim Hikayemiz" adlı şarkıları Türk Müziğinde unutulmazlar arasındadır... 100 ün üzerinde türk müziğinde bestesi vardır ve 80 li yılların sonu 90 lı yılların başında büyük bir çıkış yakalamış olup pop ve fantezi müzik arasında müzik yapmıştır. "Aşığım Sana" adlı kasedi tüm zamanların en çok satan kasedidir
  Türkiye'deki en güçlü ve muhteşem ud virtüözlerinden biridir. Coskun Sabah 16 Ekim 1952 Diyarbakir dogumludur.annesinin adi roza babasini adi marsello dur.
  Altın çağlarını yaşadığı dönemlerde akatlarda sies isimli mekanda çıkmaktaydı. Özel konseri isimli kendisinden gizli olarak çekilen kaseti yüzünden davalık oldu ve sonrasında kaset piyasadan toplatıldı.
  Kışın İstanbul'da "Biz Bize" adlı mekanda çarşamba geceleri sahne almakta, yazın ise yeni besteler yapmak için Bodrum Türkbükü'ndeki evine kapanmaktadır. Türkiye'de "sanatçı" olarak adlandırılabilecek nadir isimlerdendir kendisi.

  [​IMG]

Sayfayı Paylaş