doğru kaş almak - kaş alımı - kaş alma - kaşa şekil vermek - profesyonel kaş alımı

Konusu 'Cilt Bakımı' forumundadır ve Almira tarafından 3 Ocak 2010 başlatılmıştır.

 1. Almira

  Almira Administrator

  KAŞ Alma-Kaş şekillendirme-Kaş ALMA Yöntemi


  Güzel kaşlara sahip olmanın püf noktaları

  Doğru kaş almak - kaş alımı - kaş alma - kaşa şekil vermek - profesyonel kaş alımı - kaş alma yöntemleri - kaş almanın püf noktaları - kaş nasıl alınır - cımbızla kaş almak  Kaşlar, ifadeyi ve bakışları doğrudan etkiler. Kaşları doğru almaya dair ipuçları  Kaşlar, yüzün çerçevesini oluştururlar. Birkaç hızlı dokunuşla gözü "kaldırmak" kolaydır. Güzellikleriyle ünlü bir çok kadın, kendilerine özgü ve farklı olan kaşlarıyla tanınırlar. Brook Shields, Cindy Crawford ve Joan Crawford gibi...  Kaşlar ifadenizi biçimlendirirler. O yüzden yanlış alındığı zaman çok kötü sonuçlar doğurabilirler. Örneğin, çok yay gibi alınmış kaşlarla bir anda "daima" gülüyormuş gibi görünebilirsiniz. Ya da kaşlarınızı çok dik alırsanız, Uzay Yolu'ndaki Mr. Spark gibi olabilirsiniz.  Kaşlarınıza doğal ve düzgün şekil vererek, hoş bir forma sokmak istiyorsanız önerilerimize göz atın.

  [​IMG]  Hangi cımbız?  İnce uçlu: Küçük, ince kılları almak için ve tam büyümemiş kıllara ulaşmak için iyidir.  Eğimli uç: Maksimum kontrol sağlayan çok yönlü cımbız.  Düz uçlu: Kalın kılların ve aynı anda birkaç kılın alınmasında kullanılır.


  [​IMG]


  Mit: Kaşlarınızın yukarısındaki tüyleri asla almayın.

  Yanlış! Alınması gereken tüylerin hepsi alınır! Alnınıza yapışan bu tüylerle dolaşmak istemezsiniz herhalde?

  Kaş almanın doğru yöntemi

  Doğal çizgisini belirlemek için kaşları, yukarı ve dışarı doğru fırçalayın. Bunun için kaş fırçası kullanabileceğiniz gibi, eski bir diş fırçası ya da bitmiş bir maskara da iyi bir alternatif olabilir. Böylelikle fazlalık haline gelen tüyleri daha rahat görebilirsiniz. Sonra uzun olduğunu düşündüğünüz tüyleri bir makas yardımıyla kesin. Bu işlemden sonra kaşlarınızı daha rahat alırsınız.  Kaşlarınıza en doğal ifadeyi kazandıracak şekli verebilmek için, alınacak yerleri önceden belirlemeniz gerekir. Bir göz kalemi alın ve burnunuzun kenarına dik gelecek şekilde tutun, kaşınızın başlangıç noktasını belirleyin. Unutmayın, kaşınız kalemin denk geldiği yerden başlamalıdır. Sonra kalemi göz bebeğinizin bitiş noktasından kaşınıza paralel tutun. Bu nokta da kaşın bittiği yer olmalıdır. Kaşlarınızı bu hat çerçevesinde biçimlendirin.
  [​IMG]


  Kaşlarınızın şeklini belirledikten sonra cımbız yardımıyla tüylerinizi, çıkış yönlerine göre alın. Kaşlarınızı her zaman tek tek alın, aralarda boşluklar bırakmayın. Kaşınıza kavis verirken dikkatli olun. kaşınızın kavisi asla gözünüzün ortasına denk gelmemedir.  Artık kalın ve doğal görünümlü kaşlar moda. İnce ve yay biçiminde alınmış kaşlar çoktan demode oldu. Zaten ince kaşlar yüzü daha yaşlı gösteriyor.

  Pratik çözüm
  [​IMG]


  Profesyonel görünen bir kaş elde etmek için, şu adımları takip edin:

  - Kaşlarınızı, bir diş fırçası veya kirpik tarağı kullanarak aşağı doğru tarayın.

  - Yumuşak bir kalemle boşlukları doldurun.

  - Diş fırçasına saç spreyi püskürtün.

  - Kaşları tekrar eski yerlerine, yukarı doğru fırçalayın.
 2. darnex000

  darnex000 New Member

  Ce: doğru kaş almak - kaş alımı - kaş alma - kaşa şekil vermek - profesyonel kaş alım

  saol agahhhhhhhhhhhhhh
 3. Twitter

  Twitter Member

  Ce: doğru kaş almak - kaş alımı - kaş alma - kaşa şekil vermek - profesyonel kaş alım

  Kaşlarımız yüzümüzü ortaya çıkaran unsurlar arasında yerini almıştır devamlı. Kaş yüz güzelliğimiz açısından büyük bir önem taşıyan bölgelerimizden birisidir. Şekilsiz bir kaş çirkin gösterir bizi. Bu sebepden ötürü kaşa verebileceğiniz harika şekilleri sizlerle paylaşacağız.
  ”Kaşlarımı nasıl almalıyım, kaşlarıma nasıl şekil vermeliyim” diyen Arkadaşlarımız, işte size kaş şekillendirmenin tüyoları;
  [​IMG]
  İşte kaşla ilgili sizlerden gelen sorular ve uzmanların cevapları…
  Kaşlarımı çok fazla aldım. Onları nasıl tekrar hizaya sokabilirim?
  Kibrit çöpü gibi ince kaşlar yerine artık kalın kaş modası geldi. Büyümeyi güçlendirmek için kaşlarınıza günde bir kez hint yağı sürün ve epeyce uzayana kadar da onlara dokunmayı kendinize yasaklayın. Ayda bir kez kaş aldırma ve şekillendirme için randevu alın, aradaki dönemde de kendiniz küçük dokunuşlar yapmaya kalkmayın. Kaşların büyüme dönemi biraz sinir bozucu olabilir, ama buna değer.
 4. Viole

  Viole Administrator

  Ce: doğru kaş almak - kaş alımı - kaş alma - kaşa şekil vermek - profesyonel kaş alım

  kas alma1 Etkileyici kaşlara sahip olun!


  [​IMG]
  ‘Kaş’ deyip geçmemek gerekir. Çünkü değişken bir kaş modasının bile yaratıldığı günümüzde, değişmeyen bir gerçek var: Şekle sokulmuş kaşlar, yüzünüzü aydınlatır ve sizi gençleştirir. Tipiniz için en uygun kaş formunu nasıl bulacağınızı, bu yazıdan öğrenebilirsiniz.

  Öncelikle, yüzünüze en uygun kaş şeklini bulmanız gerekiyor. Bunun için, bir kalem alın ve burun kanatlarınızdan birisine dayayıp, resimdeki gibi dik olarak yüzünüzde tutun. Kaş, kalemin denk geldiği noktadan başlamalıdır. Sonra kalemi şakağınıza doğru eğin. Bu nokta da kaşın bittiği yer olmalıdır. Kaşın başlangıcı ve sonu tek bir hattır. Kaşlarınızı, bu hat çerçevesinde biçimlendirin.

  [​IMG]

  KAŞ YAYINIZI BELİRLEYİN
  Kaşınızın en yüksek olacağı nokta, gözbebeğinizin üzerinden tuttuğunuzda kalemin ucunun gösterdiği noktadır. Kaşınızı almaya başladığınızda dikkat edin: Burundan itibaren kaşın üçte ikisi yukarı doğru ve kalan üçte biri de aşağı doğru gitmelidir. Eğer kaşın iç kısmı çok kalın ve dış kısmı çok inceyse, önden ortaya kadar kaş kalemi ile düzeltin

  ACITMADAN ALIN
  Kaşlarınızı alırken daima çıkış yönlerine göre çekin. Önce alt kenardan başlayın. Üst kenarı sadece inceltin.

  Dikkat: Fazla kaçırmayın! Birkaç defa fazla alırsanız, yerlerine yenileri çıkmayabilir.

  BOŞLUKLARI DOLDURUN

  [​IMG]

  Önce kaş fırçası ile aşağı doğru tarayın. Bu şekilde boşlukları görmeniz mümkün olur. Sonra kaş kalemi ile incecik çizgiler halinde boşlukları doldurun. Son olarak da kaşlarınızı yukarı tarayın.

  PROFESYONELLER NE KULLANIYOR?
  Eliniz alışkın değilse, cımbız ile ince kaşları kolayca alabilir, biraz ustalaşınca da uzmanların kullandığı kaş pensine geçiş yapabilirsiniz. Hangisinde daha rahat ediyorsanız, onu tercih edin.
 5. Almira

  Almira Administrator

  Ce: doğru kaş almak - kaş alımı - kaş alma - kaşa şekil vermek - profesyonel kaş alım

  Pratik çözüm
  [​IMG]


  Profesyonel görünen bir kaş elde etmek için, şu adımları takip edin:

  - Kaşlarınızı, bir diş fırçası veya kirpik tarağı kullanarak aşağı doğru tarayın.

  - Yumuşak bir kalemle boşlukları doldurun.

  - Diş fırçasına saç spreyi püskürtün.

  - Kaşları tekrar eski yerlerine, yukarı doğru fırçalayın.
 6. Almira

  Almira Administrator

  Ce: doğru kaş almak - kaş alımı - kaş alma - kaşa şekil vermek - profesyonel kaş alım

  Kaşlarınızın biçimi gözlerinizin ve bakışlarınızın anlamını bütünler. Çok etkileyici, çok ciddi, çok masum veya çok çocuksu olabilirsiniz kaşlarınız sayesinde. Yüzünüze ve bakışlarınıza en çok yakışan kaş şeklini bulmak için aynanın karşısına geçin.
  [h=2]Kaş Alma Tekniği[/h]Elinize beyaz bir kalem alın. Yukarıdaki şekilde görüldüğü gibi burun deliklerinizden birinin yan tarafından kalemi yüzünüze dik gelecek şekilde tutun.Kalemin ucunun geldiği yer kaşınızın ideal başlangıç noktası olarak kabul edin. Daha sonra kalemi oynatmadan kaşınızın üzerinden çapraz şekilde şakağınıza kadar götürün. Burası ise kaşınızın ideal bitme noktasıdır. Kaş kavisinizi ise bu sınırlar arasında kendiniz belirleyebilirsiniz. Eğer kaşlarınız kısa ise ve ideal kaş bitim noktasına kadar uzamıyorsa, uygun bir kaş kalemi ile kuyruğunu uzatabilirsiniz.

  Kaş Şekilleri
  Gözlerinizi daha büyük göstermek ve göz çukurunuzu gölgeleyebilmek için aşağıdaki gibi kaşlarınızın kıvrımını daha bariz bir şekilde belirginleştirmeli ve burnunuzun iki yanından kaşlarınızı alarak kaş aralarını açmalısınız.
  Kavisli Kaş :Kavisli ve yay biçiminde kaş kadını seksi, çekici ve alımlı gösterir.
  Yüzünüze ve bakışlarınıza ciddi ve sert bir anlam kazandırmak istiyorsanız aşağıdaki üçgen kaş biçimini deneyin.
  Üçgen Kaş
  Ark biçimindeki kaş yüzünüze ve bakışlarınıza sürprizli ama aynı zamanda cilveli bir anlam katar.
  Ark Kaş
  Kaşlarınızın ucunu aşağıya doğru uzatırsanız yüzünüz ve bakışlarınız saf bir görünüm alır.
  Masum Kaş
  Kaşlarınızı yüzünüze uygun şekilde aldıktan sonra bir kaş fırçası ile yukarıya doğru fırçalayın. Daha sonra çok koyu olmayan bir kaş kalemi ile hatlarını belirginleştirin. Düzgün alınmış ve şekle sokulmuş kaşlar yüzünüzü aydınlatır ve sizi daha güzel gösterir.Son zamanlarda Bihter kaş ı ( Beren Saat ) kaşı olarak da bilinir.
  Evde Kaş Alınabilir mi ?
  Eğer kaşlarınızı evde kendiniz alıyorsanız çok dikkatli olmalısınız.Kaşlarınızı bozabilir ya da küstürebilir siniz.Bunun için ya yukarıda tekniği uygulamaya çalışmanız lazım ya da uzmana danışmanız lazım.

  Aklınıza Takılanlar…
  1-Kaşlarınız bozulduysa neler yapmalı ?
  Eğer kendiniz ya da başka biri kaş şeklinizi bozduysa en az 2 ay beklemeniz lazım tam anlamıyla düzelmesi için.Ama bu süreçte kaşlarınızı boyayabilir ve altan çıkanları aldırabilirsiniz.
  2-Ne Tür Cımbızlar Kullanılmalı ?
  Genelde köşeli cımbız tercih ediliyor ama çok ince ve batıklı kaşlarınız varsa çok ince iğne tipi cımbız kullanılmalı.
  3-Kaşlar Nasıl Kalınlaştırılır ?
  Bu da bir süreçtir. Bunun içinde beklemek lazım.Bir ara ince kaş modası vardı yalnız şu an bilindiği gibi kalın kaş moda ve kalın kaşlar her zaman daha genç gösterir.
  4-Kaşlar Nasıl İncelir?
  Alttan bir alt sıra alınırsa eğer incelmiş olur.
  Güzel kaşlara sahip olmanız dileğiyle.

 7. Almira

  Almira Administrator

  Ce: doğru kaş almak - kaş alımı - kaş alma - kaşa şekil vermek - profesyonel kaş alım

  Kaş Şekillendirme ve Kaş Alma Tekniği

  [​IMG]Kaş Alma Tekniği
  Gelin Makyajı ndan önce Kaş şekillendirme Kaşlarınızın biçimi gözlerinizin ve bakışlarınızın anlamını tamamlar. Çok seksi, çok sert, çok masum veya çok çocuksu olabilirsiniz kaşlarınız sayesinde Yüzünüze ve bakışlarınıza en çok yakışan kaş şeklini bulmak için aynanın karşısına geçin ve şunları yapın.Elinize beyaz bir kalem alın. Yandaki şekilde görüldüğü gibi burun deliklerinizden birinin yan tarafından kalemi yüzünüze dik gelecek şekilde tutun.Kalemin ucunun geldiği yer kaşınızın ideal başlangıç noktası olarak kabul edin. Daha sonra kalemi oynatmadan kaşınızın üzerinden çapraz şekilde şakağınıza kadar götürün. Burası ise kaşınızın ideal bitme noktasıdır. Kaş kavisinizi ise bu sınırlar arasında kendiniz belirleyebilirsiniz. Eğer kaşlarınız kısa ise ve ideal kaş bitim noktasına kadar uzamıyorsa, uygun bir kaş kalemi ile kuyruğunu uzatabilirsiniz.
  Profesyonel Makyöz Nurgül Kolukırık

Sayfayı Paylaş