Eminem Kimdir, Eminem Hayatı, Eminem Biyoğrafisi, Eminem Hayatı, Marshall Mathers Kim

Konusu 'Müzik ( Kimdir )' forumundadır ve indir tarafından 24 Aralık 2008 başlatılmıştır.

1. indir

indir New Member

Eminem Kimdir, Eminem Hayatı, Eminem Biyoğrafisi, Eminem Hayatı, Hakkında
    Gerçek adi Marshall Mathers olan Eminem, 17 Ekim 1972’de ABD’nin Kansas City eyaletinde dünyaya geldi. Fakir bir çocukluk geçiren Eminem, 12 yasindayken annesi ile Detroitin dogusuna tasindi. Iki-üç ayda bir okul degistirmek zorunda kalmasi ona arkadas edinmek, beladan uzak durmak ve mezun olmak konularinda büyük zorluklar çikariyordu. Tüm bunlara karsilik, rap Eminemin tesellisi oldu. Daha sonrasinda okulu birakmasina ve bir çok asgari ücretli full-time iste çalismasina ragmen, müzikal anlayisi hiç degismedi.14 yasinda sahneye çikmaya basladi ve Motor City ikilisi Soul Intentin bir üyesi olarak ün saldi. Ilk solo albümünü 1996da bagimsiz plak sirketi Infiniteden çikardi. Eminem ilk albümü hakkinda Infinite benim için rap stilimin nasil olacagini, kendimi nasil sunacagimi belirlememe yarayan bir albümdü seklinde konusuyor. Infinitee gelen tepkilerden büyük bir hayal kirikligina ugrayan Eminem, daha sonra “Slim Shady EP” adini alacak albüm üzerinde çalismaya basladi. Yerel müzik endüstrisindeki kisilikler ve hayatin içindeki sahtekarliklar hakkinda bir çok yikici söz ürettikten sonra hip-hopun zor begenen alemine girmesini saglayacak müzige ulasti.O günler için Eminem Kaybedecek hiç bir seyim yoktu; fakat bir seyler kazanabilirdim, seklinde konusuyor. Kendim için bir albüm yaparsam ve benim hosuma giderse basarirdim. Eger yapamazsam, prodüktörler yapmaya çalistigimiz tüm rap olayindan vazgeçeceklerdi. Ben de duymak istedigim bir seyler yaptim. The Slim Shady EPde benim hakkinda kötü konusan herkese cevap verdim.Artik albümleri hip hop dünyasinda bomba etkisi yaratmisti. Eminemin sadece kendine özgü rap stil degil, derisinin rengi de ilgi çekmisti; artik o rap müzigin yeni beyaz umuduydu. 1997de Los Angeleste düzenlenen Rap Olimpiyatlarinda ikinci sirayi aldi. Bir efsaneye göre, Dr. Dre Eminemin demo kasetini, Interscope plak sirketin sahibi Jimmy Iovinein garajinda yerde bulmus ve dinledikten sonra çok etkilenmis. Ancak Dre; Eminem 1997de Los Angelesta düzenlenen Rap Olimpiyatlarinda ikinci olana dek onunla anlasma yapmadi.Slim Shady albümü 1999da My name Is parçasinin yarattigi büyük gürültü esliginde piyasaya çikti. Albüm bir yil içinde üç kez platin plak kazandi. Eminem bu albümüyle bir yandan büyük bir basari elde ederken, bir yandan da çok sert elestirilere maruz kaldi. Sarki sözlerindeki ve konserlerindeki küstah tavri, basta ailesi olmak üzere birçok kisiyi rahatsiz etti. 2000’in yazinda çikan The Marshall Mathers LP, Eminemin hem ününü, hem aldigi tepkileri perçinledi. Özellikle escinsellerin büyük öfkesini çeken bu albüm, iki haftada iki milyon satarak tarihin en hizli satan rap albümü unvanini kazandi.Eminem, 2002 yilinin Haziran ayinda dördüncü albümü “Eminem Show”u piyasaya sürdü. 1999da en iyi solo rap dalinda ve en iyi rap albümü dalinda iki Grammy ödülü kazandi. 2001’de buna üç Grammy daha ekledi. Eminem, BBCye verdigi demeçte, son yillarda çok tükendigini, artik daha sakin isler yapma zamaninin geldigini belirtti. Ünlü sarkici, Hep ön planda olmak istemiyorum. Yapimci olarak isim yapmak ve arkama yaslanmak istiyorum diye konustu.Çevirdigi 8 Mil filminde kendi hayatini oynamasina ve filmin basarili olmasina ragmen, oyunculuktan zevk almadigini söyleyen Eminem, baskasinin koydugu kurallara uymak zorunda kaldigini söyledi ve film setini hapishaneye benzetti. Ünlü rapçi,“8 Mile” filmi için yapilan Lose Yourself sarkisiyla, 2003 yilinda gerçeklestirilen 75. Akademi Ödüllerinde En Iyi Sarki Oscarinin sahibi oldu.Eminem, kizi Hailie Jade Scott için de istedigi tek seyin, ileride normal ve düzenli hayat sürmesi oldugunu ifade etti.

Eminem kimdir Eminemidir :)
  2. Almira

Almira Administrator

3. Almira

Almira Administrator

4. Almira

Almira Administrator

5. yorgunn41

yorgunn41 New Member

Ce: Eminem Kimdir, Eminem Hayatı, Eminem Biyoğrafisi, Eminem Hayatı, Marshall Mathers

Paylaşım için teşekkürler.
  6. skymagnet

skymagnet Banned

Ce: Eminem Kimdir, Eminem Hayatı, Eminem Biyoğrafisi, Eminem Hayatı, Marshall Mathers

teşekkürler verdiğiniz bilgi için

Sayfayı Paylaş