İstanbul Düğün ve Nişan Mekanları-İstanbul Tarihi Düğün Mekanların Yerleri

Konusu 'Biliyormuydunuz' forumundadır ve Almira tarafından 12 Eylül 2012 başlatılmıştır.

 1. Almira

  Almira Administrator

  İstanbul'un en iyi mekanlarında unutulmaz düğünler için doğru adrestesiniz. İstanbul'da düğün yapılan oteller, tarihi mekanlar, havuzbaşı düğün mekanları, sosyal tesisler, kır düğünü mekanları..

  [h=1]Çubuklu Hayal Kahvesi[/h]


  [​IMG]

  Boğaz'ın en büyülü noktasından İstanbul'u seyreden, denizi, güneşi, yıldızları, günü, geceyi dört mevsimi sahiplenen ve içtenliğini her dönemde koruyanÇubuklu Hayal Kahvesi, düşlediğiniz daveti sizin için gerçeğe dönüştürüyor.

  Hayal Kahvesi'nin benzersiz eylence anlayışı, Çubuklu'nun eşsiz manzarası ve deneyimli bir mutfağın özel menüleri ile birleşiyor ve İstanbul yazının en samimi, en neşeli düğünlerine ev sahipliği yapıyor.

  Hayal Kahvesi, davetinizi hafta içi ve hafta sonu gerçekleştirme seçeneklerinin yanı sıra, tasarladığı kokteyl, kokteyl prolange ve yemekli düğün mönü alternatifleriyle size seçim yapmakta zorlanacağınız zengin bir yelpaze sunuyor.

  Çubuklu Hayal Kahvesi kusursuz butik organizasyonları, özgün konseptleri, estetik çözümlemeleri ve bütün bunları hayata geçirecek deneyimli ekibiyle planladığı sınırlı sayıdaki düğünleri ile, size farklı bir başlangıç vaad ediyor

 2. Almira

  Almira Administrator

  Ce: İstanbul Düğün ve Nişan Mekanları-İstanbul Tarihi Düğün Mekanların Yerleri

  [h=2]Fransız Bahçeleri / Jardin De France Hakkında[/h][​IMG]

  Tarabya'da 2000 m2lik bir alana kurulmuş, tarihi bir dokunun modern fırça darbeleri ile zenginleştirildiği rüya gibi bir yer. Yeşilin, Boğaz manzarası ile bütünleştiği ve görselliğiyle ön plana çıkan "Jardin de France", hayalinizdeki düğün ve özel davetler için ayrıcalıklı bir mekan olmayı hak ediyor.  "Jardin de France"ın girişinde bulunan tarihi Champs-Elysées "Arc de Tripmphe" tagının benzeri olan kemer, aynı zamanda mekanın logosu olduğu için büyük önem taşıyor. Kemerin içinden mekana girerken kendinizi adeta "İstanbul'daki küçük Paris"te hissediyorsunuz. Sizi karşılayan nilüfer havuzu, ormanın muhteşem dokusu, sahne arkasındaki tarihi surlarla birlikte Jardin de France, büyüleyici bir atmosfer içinde misafirlerine hoş bir "Merhaba" diyor.

  Mekan, 2 ana bölümden oluşuyor. Kokteyl alanı, bar, oturma grupları, gece 24:00'ten sonra kullanabileceğiniz kapalı dans pisti girişin sol kısmında; nikah platformu, 700 kişiye hizmet verebilen oturmalı yemek alanı, sahne ise saç kısımda yer alıyor. Mekana; orman içinden geçip taş yolda yürüyerek ya da özel kostümlü sürücü eşliğindeki görkemli bir Fransız faytonuyla girmek gelin ve damadın seçimine bırakılmış.

  "Jardin De France" sadece düğünler değil aynı zamanda her türlü kurumsal etkinlikler, lansmanlar, şirket piknikleri ve organizasyonları için de vazgeçilmez ve etkileyici bir atmosfere sahip. şehir içinde bulunması, yoğun trafik hattından uzak konumu ile tüm misafirlerine ulaşım açısından da kolaylık sağlıyor.

  Üstlendiği her organizasyonun, müşterisi için ne kadar önem taşıdığının bilincinde olan, görevini her zaman mükemmel bir şekilde gerçekleştirmeyi hedefleyen Elchyn Catering'in 20 yılı aşkın tecrübesi Jardin de France ile buluşuyor.

  Elchyn Catering 1986'da kurulmuş ve yükselen başarı grafiğiyle, sektörün en köklü firması haline gelmiştir. Sofistike, elegan ve güvenilir kimliği ile, hem Türkiye hem dünya çapındaki ünlü firmaların yanı sıra, düğün organizasyonlarının ve özel davetlerin de vazgeçilmez ismi olmuştur.

  Elchyn Catering'in sahip olduğu ve dünya çapında geçerli olan, ISO 22000 ve ISO 9001 sertifikaları, firmanın gıda ve kalite yönetimini tam ve kusursuz olarak uyguladığını göstermektedir. Firma bünyesinde, yıllardır Elchyn Catering' de görev almış dinamik, genç ve yaratıcı kişiler bulunmaktadır.

  Yılların başarı ve tecrübesiyle Elchyn Catering, "Jardin de France" ın altına kendi imzasını atıyor ve peri masallarını andıran düğünleri ve akılda kalıcı tüm davetlerinizi gerçekleştirmek için size muhteşem bir mekan sunuyor.

  Sayfa Başına Dön

  Hayalindeki Mekan bu mu? RANDEVU İSTE Mekan sana ulaşsın. 3. Almira

  Almira Administrator

  Ce: İstanbul Düğün ve Nişan Mekanları-İstanbul Tarihi Düğün Mekanların Yerleri

  [h=2]Fuat Paşa Yalısı Hakkında[/h]
  Düğününüze Misafir Gibi Gelmeye Ne dersiniz...

  [​IMG]


  Evlenecek çiftlerin en önemli telaşlarından biri hiç şüphesiz düğün mekânıdır. Dekordan, müziğe ve yemeğe kadar her şey o gece mükemmel olmalıdır. Boğaz'ın en görkemli noktalarından biri olan Büyükdere'deki Fuat Paşa Yalısı da bu anlamda çiftlerin sıkça tercih ettiği mekânlar arasında yer alıyor. Fuat Paşa Yalısı çiftlere hayalini kurdukları peri masalı gibi bir düğünü gerçekleştirme fırsatı sunuyor.

  Fuat Paşa Yalısı altın, gümüş ve akdeniz düğün paketleri sunmaktadır. Bu paketlerin içerisinde balayı odasında konaklama, hazırlık odası, nikah kokteyl süslemeleri, ziyafet salonu süslemeleri, karşılama kokteyli, ziyafet yemeği, dj, ses düzeni, dijital video çekimi, salonun led aydınlatmalarla aydınlatılması, movinghead sahne ışıkları ve ertesi gün çiftlere özel kahvaltı mevcuttur.

 4. Almira

  Almira Administrator

  Ce: İstanbul Düğün ve Nişan Mekanları-İstanbul Tarihi Düğün Mekanların Yerleri

  [h=2]Feriye Hakkında[/h]
  [​IMG]

  19uncu yüzyılın ikinci yarısında Osmanlı Sultanlarının Topkapı Sarayı'ndan Boğaziçi'nde yaptırdıkları görkemli saraylara taşınmaları ile başlar, Feriye Karakolu'nun öyküsü...

  1995 yılında restore edildikten sonra, bugün Feriye Lokantası olarak, evlenecek çiftlerin rüyası; Asya ve Avrupa kıtalarını birleştiren boğazın muhteşem manzarası eşliğinde ve değişmeyen kalitede leziz yemekleri ile Feriye unutulmaz anlar yaşayacağınız yaz ve kış
 5. Almira

  Almira Administrator

  Ce: İstanbul Düğün ve Nişan Mekanları-İstanbul Tarihi Düğün Mekanların Yerleri

  [h=2]Darüzziyafe Hakkında[/h]
  Tarihin her köşesine sindiği, hatta bizzat kendisi tarih olan Dârüzziyafe, özel günlerini Türk mutfağının nadide lezzetleriyle tatlandırıp, milletimizin ince zevkinin ve zarafetinin ürünü olan tarihi atmosferde unutulmayacak bir şekilde geçirmek isteyenlere kapılarını açıyor.
  [​IMG]  Dârüzziyafe Türk Mutfağı, Kanuni Salonu’nda 350 kişi, Sinan Salonu’nda 250 kişi, Türk Dünyası Salonu'nda 150 kişi olmak üzere toplam 750 kişiye aynı anda hizmet verebilmektedir.Bu sayı yaz aylarında servise açılan bahçeyle birlikte 1150 kişiye kadar çıkmaktadır.

  Dârüzziyafe; toplantılarınız, davetleriniz için çok çeşitli seçeneklerle size özel yemek listeleri oluşturmakta ve tüm misafirlerinizi nezih bir ortamda, unutamayacakları lezzetlerle ağırlamaktadır.

  DARÜZZİYAFE / ZİYAFET KAPISI
  Dârüzziyafe Türk Mutfağı, 1992 yılından beri Türk mutfağının eşsiz lezzetlerini yerli ve yabancı misafirlerine sunmaktadır. Dârüzziyafe, 1550-52 seneleri arasında Süleymaniye Külliyesi’nin imareti olarak inşa edilen binada hizmet vermektedir. Önceleri fakir halkın doyurulduğu, yolcuların yemek ve barınma ihtiyacının karşılandığı yapı, sonraları imparatorluğun Dârüzziyafe’si olarak kullanılmaya başlanmıştır. 1992 yılından itibaren de ziyafet kapısı anlamındaki Dârüzziyafe Türk Mutfağı ismiyle, Türk mutfağını yaşatma gayretiyle hizmet vermektedir.

  Dârüzziyafe Türk Mutfağı; Türk kültürünün gerek yemekleriyle gerek mimarisiyle gerekse de müziğiyle yaşatıldığı ve anlatıldığı tek yerdir. Avlusunda bulunan dibek taşı, 7 ton ağırlığındaki yekpare mermerden oyulmuş buzdolabı, Türk Dünyası Salonu’nda bulunan yük kantarı ve Kanuni Salonu’ndan Sinan Salonu’na açılan ikram penceresiyle, milletimizin yemeğe ve mutfağa bakışını resmeden, görülesi bir mekândır. Özellikle, kapıdan girer girmez bahçenin ortasında yer alan ve suyun tek kanaldan girip yirmi farklı çıkıştan çıkacak şekilde tasarlandığı ve bu özelliği itibariyle de eşsiz olan fıskiyeli havuz, asırlık çınarın gölgesinde Türk Mutfak kültüründe suya verilen önemin simgesi gibi durmaktadır.

  Dünyanın en önemli mimari eserlerinden kabul edilen Süleymaniye Külliyesi’nin içinde bulunan Dârüzziyafe Türk Mutfağı, misafirlerini tarihi atmosferinde, geçmişten aldığı leziz mirası günümüzün damak tadına uyumlu kılan mutfağıyla ağırlamaktadır. Dârüzziyafe Türk Mutfağı, sahip olduğu bu hizmet anlayışıyla Türk mutfağına yönelik birikim ve deneyimleri, çok büyük bir özenle misafirlerine sunmaktadır.
 6. Almira

  Almira Administrator

  Ce: İstanbul Düğün ve Nişan Mekanları-İstanbul Tarihi Düğün Mekanların Yerleri

  [h=2]Sultan Sarnıç Hakkında[/h]
  [​IMG]


  Fatih İlçesi'nde yer alan Roma Dönemi' ne ait olan sarnıcın keşfedilmesiyle birlikte fikri oluşmaya başlayan ve Vakıflar Genel Müdürlüğü'nden alınan kullanım izni sonrasında kurulmuş olan şirketimiz Sarnıç Turizm Organizasyon Kongre ve Prodüksiyon A.Ş. öncelikli olarak bahsi geçen sarnıcın ihya edilmesi ve ilelebet korunmasını amaçlamaktadır.

  Şirketimiz, Türkiye Turizmi'ne faydalı olmak adına kongre, seminer, sempozyum gibi kültürel amaçlı faaliyetlerin yanında sosyal amaca hizmet edecek organizasyonlara ev sahipliği yapmayı hedeflemektedir. Fatih İlçesi'ne öncülük eden yapılardan olan Sultan Sarnıç'ı bir kültür mirası olarak gelecek nesillere ulaştırmayı görev edinmiştir.

  Organizasyonlarımız; İstanbul'u ziyarete gelen turistlerin ve İstanbulluların özel günlerine özel fikirler üreten ekibimizle, üstün kaliteli hizmetimizle, turizm eğitimi almış işinde uzman deneyimli personelimizle başarıyla sürdürülmektedir.

  Sultan Sarnıç ziyafet menüleri için tıklayınız.

  15 ekstra düğün hizmetini de içeren ultra her şey dahil paketi görmek için tıklayın.tıklayın.


  Kına organizasyonlarını ise hafta içi soğuk kokteyl kanepeleri, limitsiz içecek servisi, bayan servis personelleri, Bayan Dj. Bayan kameraman bayan fotoğraf ekibi, misafirlerinize Hint kınasından dövme ve motifleri yapacak bayan kınacı ve kına konseptine uygun süslemeler ile 7.500 TL karşılığında hizmet alabilirsiniz.

  Kına, bekarlığa veda yapılır.
  Video çekim hizmeti vardır.


 7. Almira

  Almira Administrator

  Ce: İstanbul Düğün ve Nişan Mekanları-İstanbul Tarihi Düğün Mekanların Yerleri

  [h=2]1001 Direk Sarnıcı Hakkında[/h]Geçmiş ve Geleceğin Buluştuğu Mistik bir Ortamda Evet Demeye Ne Dersiniz?

  [​IMG]

  1001 Direk Sarnıcı'nda, her adımda bir tarih, her köşede geçmişe ait bir anı bulursunuz. Bu atmosferde aldığınız her nefes, tarihsel dokuyla bütünleşip giderek daha da içine çeker sizi...

  Çılgınca bir koşuşturma gerektirir düğünler. Davetiye, nikâh şekeri, gelinlik seçimi... Her biri ayrı telaştır. Düğün öncesinde yorucu ama bir o kadar da tatlı bir yoğunluk yaşar bu masalın kahramanları. O mutlu gün gelip çattığında ise kalplerinde müthiş bir heyecan oluşur.

  Her şeyin mükemmel ilerlemesi içindir tüm emekler ve dilekler. İşte bu noktada 1001 Direk Sarnıcı profesyonel hizmet kalitesiyle farkını hissettirir ve bu masalın nesiller boyu anlatılır tatta olmasını sağlar.

  1001 Direk Sarnıcı olarak, bir ömür boyu sürecek mutluluğunuza atacağınız ilk adımda sizlere, ailelerinize ve dostlarınıza; tarih kokan, sıcak ve samimi bir ortamda hizmet vermek için "Düğün Paketimiz" içinde yer alan zengin menü seçeneklerimizi zevkinize ve beğeninize sunuyoruz.

  2012 yılında düğünlerle ilgili olarak standart paket dahilinde sunmuş olduğumuz hizmetler şu şekildedir;
  Karşılama Kokteyli
  Zengin Menü Alternatifleri
  Limitsiz Yerli Alkollü ve Alkolsüz İçecekler
  Düğün Pastası
  Dekorasyon ve Süsleme
  (Gelin Yolu, Nikah Masası, Masa ve Sandalyelerin Süslenmesi)
  DJ Müzik, Ses ve Işık Sistemi
  Tek Kamera ile Digital Video Çekimi
  Gelin & Damat ve Aileler İçin Hazırlık Odaları

  Ayrıca sizlerden gelebilecek özel talepler doğrultusunda standart paketimizin dışına çıkabileceğimizi belirtmek isteriz. Her biri kendi alanında profesyonel olan ekibimizle birlikte hayallerinizi gerçekleştirme yolunda farklı çalışmalar yapılabilmektedir.

  Kaliteli servisimiz, zevkinize uygun müzik ve eğlence programlarımız ile hem misafirlerinizi hemde sizleri bulutların üzerine çıkaracağımız bu özel gecede sizler sadece misafirimiz olmazsınız, kendinizi buraya ait hissedersiniz...


 8. Almira

  Almira Administrator

  Ce: İstanbul Düğün ve Nişan Mekanları-İstanbul Tarihi Düğün Mekanların Yerleri

  [h=2]Kızkulesi Hakkında[/h]O gece Kızkulesi yalnızca sizin!

  [​IMG]

  Özel davet ve organizasyonlarınızda Kızkulesi'ni kapatarak, dünya mutfağının seçme lezzetleri arasından yapacağınız tercihlerle oluşturduğunuz davet menünüz eşliğinde, 236 kişiye kadar olan misafirlerinizi bu eşsiz mekanda ağırlayabilirsiniz. Ayrıca yaz aylarında gerçekleştireceğiniz davet ve organizasyonlarınızı, Kızkulesi'nin etrafı Boğaz manzarasıyla çevrili, 250 kişi kapasiteli muhteşem terasına taşıyabilirsiniz.

  İki kıtanın kucaklaştığı yerde, üzerinde bulunduğu küçük adacıktan, binlerce yıl boyunca İstanbul'u seyreden Kızkulesi, sayısız aşk hikayesine tanıklık etti.
  Dünyada eşi benzeri olmayan konumuyla İstanbul'un simgesi haline gelen Kule, aşk efsaneleriyle de romantizmin sembolü haline geldi.

  Yüzyıllar boyunca sevgililerin, manzarasına karşı, birbirlerine söyledikleri "evet" cümlesi ile aşklarını ölümsüzleştirdiği bu eşsiz mekan, hep hayalini kurduğunuz unutulmaz düğünlerinize de ev sahipliği yapıyor.
 9. Almira

  Almira Administrator

  Ce: İstanbul Düğün ve Nişan Mekanları-İstanbul Tarihi Düğün Mekanların Yerleri

  [h=2]Sait Halim Paşa Yalısı Hakkında[/h]Boğazın görkemiyle ışıldayan bir yalı...
  [​IMG]  Evlenecek çiftlerin en önemli telaşlarından biri hiç şüphesiz düğün mekânıdır. Dekordan, müziğe ve yemeğe kadar her şey o gece mükemmel olmalıdır. Boğazın en görkemli noktalarından biri olan Yeniköy'deki Sait Halim Paşa Yalısı da bu anlamda çiftlerin sıkça tercih ettiği mekânlar arasında yer alıyor.
  [​IMG]
  Sait Halim Paşa Yalısı düğün paketi içerisinde karşılama kokteyli, düğün yemeği, düğün pastası, süit balayı odasında konaklama ve ertesi gün çiftlere özel kahvaltı mevcut
 10. Almira

  Almira Administrator

  Ce: İstanbul Düğün ve Nişan Mekanları-İstanbul Tarihi Düğün Mekanların Yerleri

  [h=2]WOW Ensari Konağı Hakkında[/h][​IMG]


  Tarihi bir konağın bahçesinde parlayan yıldızların altında ömür boyu mutluluğa adım atmak ister misiniz?

  WOW Ensari Konağı Eyüp'ün 450 kişilik şık bahçesinde düzenleyeceğiniz nikah ya da düğün merasimlerinizde misafirlerinizle birlikte unutulmaz anılara sahip olacaksınız.
  WOW Ensari Konağı Eyüp, farklı fiyat seçenekleriyle; düğün yemeği, show cake, gelin ve damat için hazırlık odası gibi düğün ile ilgili tüm ihtiyaçlarınızın düşünüldüğü özel paketler oluşturdu. Eyüp Sultan'nın en özel mekanında size özel hayallerinizdeki düğün organizasyonu için WOW Ensari Konağı Eyüp'ü arayınız.

  [​IMG]
 11. Almira

  Almira Administrator

  Ce: İstanbul Düğün ve Nişan Mekanları-İstanbul Tarihi Düğün Mekanların Yerleri

  [h=2]Haliç Kongre Merkezi Hakkında[/h][​IMG]

  Kentin sesleri ile martı ve dalga seslerinin birbirine karıştığı sahilde bir düğün düşleyin.

  Haliç Kongre Merkezi göz alıcı manzarasıyla, kentin içinde ama aynı zamanda kentin karmaşasından uzak bir ortam. Ayrıca Merkez; Haliç - diğer adıyla “Altınboynuz”- kıyısındaki eşsiz konumu sayesinde ziyaretçilerine unutamayacakları tarihi bir İstanbul manzarası sunuyor.

  Sahil mimarisinin güzel bir örneği olan Haliç Kongre Merkezi, kapalı mekân, açık hava ve deniz kıyısı etkinliklerinin eş zamanlı yürütülebildiği dünyada az sayıda bulunan toplantı merkezlerinden biridir. 102.000 m2’lik bir alana kurulu olan Merkez, 16.000 m2 açık alana sahiptir.

  [​IMG]

Sayfayı Paylaş