Kasım Ayı Burç Yorumları, Koç Burcu Kasım Ayı Yorumları, Kasım Ayı Koç Burcu

Konusu 'Koç Burcu' forumundadır ve Melek tarafından 6 Kasım 2009 başlatılmıştır.

 1. Melek

  Melek Super Moderator

  Koç Burcu Aylık Yorumu Aşk ve İlişkiler
  8 kasım-2 Aralık tarihleri arasında Akrep burcunda ilerleyecek ilişki evinizin yöneticisi Venüs gezegeni cinselliği, tutkuları, güç mücadelelerini tetikleyici bir etki olarak göze çarpıyor. Mars gezegeninin Aslan burcundaki ateşli desteğini de hesaba katarsak, iki misli artacak bu duyguların sizleri fazlasıyla harekete geçirici olduğunu söyleyebilirim. Aşka olan istekliliği arttıran, karşı cinsle aranızdaki çekimi yükselten bu enerjiler yeni ve gizli ilişkilerin simgesi olduğu gibi, devam eden ilişkinizde de birbirinize olan yöneliminizi güçlendiricidir. Venüs doğası gereği ilişkilerdeki sevgi alış verişimizin simgesidir. Ancak Akrep burcunda bu özelliklerinden çok şey kaybediyor. Duyguları derinleştiriyor, tutkulu karmaşıklara, problemlere yol açabiliyor. İitme- çekme türü hareketlere neden olduğu için, ne yardan geçerim ne serden, ya benimsin ya değil tarzı düşünceler beyninizin içinde devleşiyor.
  Ayrıca cinsel ve duygusal yönden bağımlılıklara neden olabiliyor. Seks ve erotizme bakışınızı takıntılı hatta kimi zaman marjinal bir şekilde ifade etmenizde etkili oluyor. Şimdi bu durumun Kasım ayında yaratabileceği sonuçları ilişki türlerine göre ele alalım. İlişkisi olmayanlar açısından hemen aklıma karşı konulması zor olan beraberlikler geliyor. Mars gezegeninin uzun aylar boyu sürecek etkisini göz önüne alırsak Aralık-Mart arası içsel çatışmalara mücadelelere yol açabileceğini söylemek gerekiyor. Bir yandan isteklerinizi elde etmek diğer yandan duygularınızla zihniniz arasındaki dengeyi, ilişkiniz açısından kurgulamak pek kolay olmayabilir. Hislerinizi açıklamak ise ay ortasına kadar mümkün gözükmüyor. Ben bunu, kurulan ilişkide partnerin sizin kadar açık ve net davranmayacağı şeklinde yorumluyorum. Çünkü yöneticiniz Mars Aslan burcunda gösteriye açık ve kendinizi ifade etmekten yana olduğunuzun simgesi. Oysaki Venüs Akrepte gizleyici olmaktan yana. Yeni bir ilişkiye başlarken bana göre dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, karşınızdakini, düşüncelerini iyi anlamak.
  Siz aşkın eğlenceli yanlarını yaşamaktan zevk alırken, partnerinizin farklı düşünüyor olmasını yadırgamamak lazım. O olayları daha derinlemesine süzgeçten geçiriyor olabilir. Yani durumu içsel manada saplantı haline getirebilir. Kaldı ki, 20 Aralıkta Mars geri hareketine başlayacak. Bu durumda gördüğünüz gerçek sizi fazlasıyla etkileyebilir. Yapılması gereken öncelikle yaşadığınız ilişkinin adını koymaktır. Ne hissediyorsunuz, karşı taraf ilişkide nasıl bir alışverişten yana. Bunu belirlediğinizde en azından olaylara müdahale etmeniz mümkün olur. Ben bunu aşkı tadında yaşamak ve özgür paylaşımlarda bulunmak isteyen Koçların taşı gediğe vurmaları hali olarak yorumluyorum. Çünkü partnerinizle bu dönemdeki paylaşımlar öyle kolayca silinebilecek tecrübelere benzemiyor. 2010 yılında piyasaya çıkacak kitabımın Ekim aylık yorumunda bu konular üzerinde geniş bir açıklama bulacaksınız. Yalnız şunu söylemeliyim ki, bu hamur çok su kaldırır.
  İlişkisinde sorun olanlar açısından gerek yöneticiniz Mars gerekse ilişki evinizin sahibi Venüs gezegeninin çekişmesi aşkta rekabetin, iddiacılığın ve taviz vermezliğin göstergesi olarak ön plana çıkıyor. Bir yandan bencil istekler diğer yandan gururlu tepkiler ilişkinizdeki sancıları bir kat daha arttırmakta. Aslında konuşulsa ve ortak bir nokta bulunsa, bu denli sıkılmaya bile gerek yok. Ancak bir tarafın sevgiyi ifade ediş şekli öbürünün algılayış biçimi arasındaki zıtlık anlaşmayı güçleştirmekte. Fakat işin ilginç tarafı, bu denli gerilime rağmen, aranızdaki tutkunun daha da güçlenmesi. Hani nerdeyse boğaz boğaza gelecek iki kişi, yeri geldiğinde ihtirasın pençesine düşerek birbirlerine şiddetle sarılacaklar gibi. Şöyle bir düşündüğümüzde iç gıcıklayıcı gibi görünüyor fakat böyle bir çekişmenin kimi zaman lezzetli olduğunu da duyuyoruz. Tabi daha fazla sertleşilirse, hatta hakimiyet kurulmaya kalkışılırsa pek hoş olacağını söyleyemeyiz.
  Bir başka yansıması özellikle tutkulu ilişkilerde ortaya çıkabilir. İki kişi de birbirlerine karşı dayanılmaz bir çekim duyarlar. Ancak ilişkinin kökleşmesinde sorunlar vardır. Yani paylaşımlar cinsel ağırlıklıdır. Ancak bunun dışında bir adım atılmıyordur. Böyle oluşu hem uzaklaşma hem yakınlaşma türü gelgitlere kimi zaman cinselliği kullanarak karşı tarafı yola getirmeye çalışmak gibi tepkilere neden olabilir. Ayrıca bildiğiniz gibi Satürn gezegeni Ocak 2010 tarihinde gerçekleşecek geri hareketine kadar, beraberlik konusunda dengeli paylaşımların önemini vurguluyor. Yani yaşadığınız ilişkide gerçeklik yoksa veya taşlar yerine oturmuyorsa Satürn gezegeni daha dikkatli olmanız için uyarılarda bulunabilir.
  İş ve Kariyer
  Mars gezegeninin Aslan burcundaki ilerleyişi özellikle aktif sanat dallarında, sportif faaliyetlerde ve kendinizi güçlü bir şekilde ifade etmeniz, savunmanız, ortaya koymanız gereken her konuda destekçinizdir. Bu enerjinin 2010 yılının Haziran ayına kadar devam edeceğini düşünürsek şanslısınız dememiz mümkün. Ancak burada dikkat etmeniz gereken nokta, belli bir planlamanın yapılması ve bilinçli bir şekilde ilerlenilmesi. Yoksa bu gücün kum taneleri gibi elinizden kayıp gitmesi gayet kolay.
  Eğer amaç kariyer yapmak ve mesleki açıdan zirveye çıkmaksa, oyunu kuralına göre oynamak ve akıllıca planlamalarda bulunmak gerekiyor. Yani işinizi ya tam yapacaksınız veyahut bana bu yeter diyerek elinizdekilerle yetineceksiniz. Tercih sizin. 16 Kasım sonrası yolculuklar gündeminizde önemli bir yere sahip. Bunların tümünde iletişim ve ifade zenginliği baş planda yer almakta. Elle yapılan işler, sözle anlatılan çalışmalar, hareketlilik başkalarının dikkatini kolayca çekmenizi sağlıyor. Bütün bunlar neredeyse Aralık sonuna kadar etkili gözüküyor. Kasım ayını bu anlamda iyi değerlendirmek çok önemli. Çünkü 20 Aralık itibariyle geri hareketine başlayacak Mars, şimdi yapılan işlerin üzerinden bir daha gidilmesini gerektirebilir. Sistemli olmanızı istemememin nedeni bu.
  Dikkat edeceğiniz bir başka husus, abartılı sözler vermemek. Yani ben şunu yaparım, bunu yaparım demek yerine şunları yapabilecek gücüm ve kendime güvenim var demek çok daha yararlı. Bu ayın bir başka özelliği, ekip çalışmaları açısından etkili oluşu. Yani gücünüzü diğerlerinin yararına olacak şekilde düzenlemeniz, liderlik yönlerinizin takdirle karşılanmasını sağlayabilir. Eğer çoğulcu düşünürseniz ilahi yardımlar görebilirsiniz. Burada ben demek yerine biz, hedefim yerine hedefimiz sözcükleri size çok şey kazandırabilir.
  Satürn Terazi Burcu Seyrinin Siz Koçlara Olan Etkisi
  29 Ekim 2009–5 Ekim 2012 tarihleri arasında Terazi burcunda geçişini sürdürecek Satürn gezegeni, iş ortaklığı başta olmak üzere, özel ilişkilerinizde tarafsız ve gerçekçi bir şekilde düşünmenizi ve hareket etmenizi sağlayıcıdır. İlişkisinde henüz bazı nedenlerle mutsuz olanlar bu süreçte ilişkilerini dengeye oturtmayı, sırt sırta vermeyi başardıkları anda, problemleri çözmüşler demektir. Tabi ki bunun için her iki tarafın gönüllü olması lazım. Tam tersine sadece kendini düşünenler, dengeli ve uyumlu davranmayı kabul etmeyenler veya ilişkisi çoktandır bittiği halde bunu görmezden gelenler, düzgün bir ilişki yaşamakta zorlanır ve gerçeklerle karşı karşıya gelerek, nihai bir karar vermek durumunda kalırlar.
  İlişkisi olmayanlar, bu süreçte karşılarına çıkacak ciddi ve kendinden emin bir kişiyle dünya evine girebilirler. Kısaca Satürn bizlere, kararsızlıktan uzak durmayı, partnerimizle ortak uyum ve işbirliği içinde olmayı, hayatımızı düzgün bir şekilde geçirmek için ciddi ve gerçekçi düşünmeyi öğretecektir. Bunu kabul edenler sağlam bir temel atarken, reddedenler tüm yıl boyunca zorlu bir dönem geçirebilirler. Satürn gezegeninin etkisi altında hayallere, kendini kandırmaya, olanı yok saymaya, sorumsuz davranmaya imkan yoktur. Ortaklık ilişkileri başta olmak üzere kariyeriniz, mesleki konumunuz, toplumsal itibarınızla ilgili konularda da etkili olacak bu seyir esnasında herşey ciddi manada gözden geçirilmelidir. Sorunların çözüme bağlanması için herkesin payına düşeni yapması lazımdır. Sanat, hukuk, halkla ilişkiler meslek alanlarında ortaklıklar gündeme gelebilir. Geçerliliğini çoktan yitirmiş herşey teste tabi tutulur veya yeniden ele alınarak düzene kavuşturabilir.
  13 Ocak – 30 Mayıs tarihleri arasında Satürn gezegeni geri harekette olacaktır. Başta özel ilişkiniz olmak üzere çalışma hayatınızla ilgili konularda gözden geçirmelerde bulunabilir. aksayan noktaları tespit edebilirsiniz. Bu gözden geçiriş esnasında dürüst yüzleşmelerde bulunmanız, bu dönemi gayet verimli bir şekilde geçirmenizi sağlayabilir. Direncinizde hafif düşmeler olsa dahi sakın yılmayınız. Gerçekçi hedefler belirleyerek yolunuzda ilerlemeye gayret ediniz.
  Parasal Konular
  2 Kasım tarihinde Boğa burcunda meydana gelecek Dolunay etkisi altında öncelikle dikkat etmemiz gereken en önemli konu paranıza sahip çıkmak, kişisel değerlerinizi korumak ve kollamaktır. Maddi ve manevi güvenliğinize önem göstermeniz gayet faydalıdır. Ne olursa olsun bugünlerde paranızı bilmediğiniz alanlarda değerlendirmeye kalkışmamalı, mütevazi bir şekilde yaşamaya özen göstermelisiniz. Kazanç ve kayıp hesabınızı iyi yapmalı, harcamalarınızı dikkatli hazırlanmış bir bütçe içinde ayarlamalısınız. Kişisel sağlığınız da sizin en önemli değerinizdir. Daha çok para kazanmak ve daha refah yaşamak uğruna kendinizden geçercesine çalışarak onu riske atmayınız. Paranızı yönlendirirken, yarınlarınızı düşünerek hareket etmeli, gözünüzün görmediği, bilginizin olmadığı konularda dikkatli olmaya çalışmalısınız. Bu noktalara dikkat etmeniz halinde, dışarıdan kaynak bulma telaşına düşmez, ödemelerinizde sorun yaşamazsınız.

  Pozitif Enerjili Günler : 1-4-5-8-9-17-18-19-22-23-24-27-28
  Zayıf Enerjili Günler :6-7-13-14-20-21
  Aşkta En Şanslı Günler :8-9
  Yeniay :1-27-28
  (Ay gezegeninin Koç burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

  Dolunay :2(Boğa burcunda Dolunay)-13-14
  (Ay gezegeninin Terazi burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)


  Mutlu, sağlıklı ve bereket dolu bir Kasım ayı geçirmeniz dileğimle,

Sayfayı Paylaş