Peygamber Efendimize Yazılan Mektuplar - Efendimize Güzel Mektuplar

Konusu 'Peygamber Efendimiz (S.A.V.)' forumundadır ve Viole tarafından 21 Nisan 2011 başlatılmıştır.

1. Viole

Viole Administrator

PEYGAMBER EFENDİMİZE MEKTUP

Peygamber Efendimize Mektup;
    Rahman ve Rahim Olan Allah'ın Adıyla...

Ya Rasulallah mektubuma başlamadan önce,sonsuz muhabbetimizden dolayı size böyle bir mektup yazma cesaretinde bulundum.Ve belki yakışmayacak ama 'sen' diye hitap etsem, hoş görür müsün beni Ey Nebiler Nebisi!

Ya Rasulallah ne zaman açmak üzere bir gül görsem hep sensin gelen aklıma! Baktığım zaman bahçeme o gül orada neşe verir, huzur verir, adeta nur saçar etrafa. Gel Ya Rasulallah gönlüm Nurunla yanmak ister ne olur, ne yapayım sensiz, bir gülü. Sevenlerinin her biri çağırır seni Ey Nebi Razıyım rüyada yüzünü göster, Kerem et Ya Rasulallah. Sen gittiğinden beri bize bir hal oldu, yangınlar ortasına düştük sanki, Bülbüller eskisi gibi değil Ey Nebi, Alemlere Rahmet Cemalini Göster.

Yanık bir yürekle Salât ve Selâm gönderiyoruz sana, bunun içindir ki yazıyoruz bir elimizde kâlem, kâğıda. Selamımızı alıp,"ÜMMETİM" der misin bize? "Ya Rabbi bu kulun benim sünnetlerime uyuyordu bana salât ve selam ederdi tanıyorum Rabbim" diyerek Şefaat eder misin? Ashabından biri yaklaşıp "Ya Rasulallah aklıma ne zaman gelseniz sizi görmeye geliyorum, göremediğimde de delirecek gibi oluyorum ve Cennet'e girersem eğer, sizin mertebenizden kat ve kat aşağılarda olacağım, o zaman sizi nasıl görürüm, bu beni çok üzüyor Ey Sevgili" dediğinde, cevaben "Kişi Sevdiğiyle Beraberdir" buyuruyorsun. Aynı soruyu ben soruyorum Ya Rasulallah "Hani olur ya Cennet'e girersem benimle de olur musun Ey Güllerin Gülü, Kainatın Efendisi?"

Ya Rasulallah sana yazmak heyecanı bambaşka, şuan ellerim nasılda titrek, yazarken böyleyse, peki ya şu an gelsen, bakabilir miydim o Nur Simana? Canım Efendim Ne haddime bilmem ki size yakışmayan bir mektup yazmak, ama sen affedicisin Ya Rasulallah affeder misin beni? Sahabe Efendilerimizle sohbetin sırasında (bizler içindir inşaAllah) "KARDEŞLERİM" diye hitap ediyorsun, sahabe Efendilerimizden biri soruyor size "Anam Babam feda olsun Ya Muhammed, bizler kardeşlerin değil miyiz?" Sende O Mübarek Ağzınla "Siz ashabım onlar ise Kardeşlerimdir, çünkü onlar beni göremedikleri halde iman edendir" diyorsun, peki Ey Nebi bu Dünya'da seninle olamadım Mahşerde de olamazsam eğer, sensiz kalırsam ne olur bu halim? Ne kadar kirlide olsa kalbim Ey iki Cihan serveri, beni de kabul eder misin huzuruna?

Gel Ya Rasulallah gör, Hz.Fatıma'nın & Hz.Ali'nin torunlarını, kimi Asya'ya, kimi Avrupa'ya senin sevdanla yanıp tutuşarak, hicrette bulunuyor. Gayeleri, inançları, hedefleri hep bir ilerliyorlar sessiz,

merak ederim ki olur mu acaba o Mücahitlerin mezar taşlarında isimlerinden bir iz

Ya Rabbim sonsuz Hamd ve Şükürler olsun ki sana, Müslüman bir devlette, Müslüman bir ailede doğduk. Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v.), Dinimiz İslâm, Kitabımız Kur'an oldu.

Dünyada Yetim kaldık Ahirette yalnız bırakma bizi Ey Rasul.

Ya Rasulallah Mektubum belki size ulaşır ümidiyle, haddimi aşarak yazdığımı biliyorum ama Allah'ın sonsuz Rahmetinden ve Kereminden ümit kesilmeyeceği için beni bağışlamanızı istiyorum.

Ey Başımın Tacı, Gönlümün Sultanı, Canım Peygamberim! Nasıl başlayacağımı bilemezken şimdi bitiriyor olmak mektubu, nasılda üzüyor beni.

Es-salat-u ve's-selam-u aleyke ya Rasulallah!

Es-salat-u ve's-selam-u aleyke ya Habiballah!

Es-salat-u ve's-selam-u aleyke ya Nebiallah!

Es-salat-u ve's-selam-u aleyke ya Şefiallah!

Es-salat-u ve's-salam-u aleyke Seyyid'el evvelin ve'l-ahirin ve selamun alel murselin ve'l-hamdulillah-i Rabbi'l-alemin!

Es-selamu aleykum ya Rasulallah!...

Günahkârda Olsam

2. Unregistered

Unregistered Guest

Sevgili Peygamberim : Seni ne kadar cok özledim ki bilemezsin.Seni rüyamda olsada görmek isterdim .Ya Resullah eyer ki ben cenete düşersem sende kac kat aşagıda olcam .Orada istedgin her şey olyurmuş .Ama ben sadece seni görmek isteyecem 1 dk ve 1 sn olsa seni görmek istiyecem .Yaresullah senin görmek icn ne yapılmazki sana canım feda olsun .Sen dogmadan önce kız cocukları diri topraga veriliyordu.Se dogmadan kadanı önem verimiyordu.Ama sen 20 571 dünya dogdun tüm kayinet sevindi .Sen doduktan sonra kız couklar topraga dirlmesini izn veremdi.Kadın önem verilmesi istedi .Yüce Peygamber senin görenler insanlar cok şanclı ama biz seni göremdik ya rasullah .Sen hani aglıyan cocuga başı okşardın ya şimdi kimse yapmıyor.her couk bir darbe alıyor.hani sen dersin komşu acken tok yatan bizde degildir .Şimdi herkz komşuna ac ken tok yatıyor .Onlara bir bardakk su bile vermiyor .Ya Rasullah hani dersin bizm kitabımızn Kuranı Krim ama .Şimdi amarikadaki asker bizm yüce kitapmız yakıyor.Yaresullah sen gelme hep bekliyecez. ELİFNUR SAKARYA
  3. Duru

Duru Administrator

Ce: Peygamber Efendimize Yazılan Mektuplar - Efendimize Güzel Mektuplar

[h=2][/h]
    Salavat Getirme Kısa

Peygamber efendimizi anmak ve onun yüceliği için getirilen salavat dinimizce çok önemli ve mübarektir. Kur'an-ı Kerim'de “Ey mü’minler, siz de ona (Muhammed'e) salât ve selâm edin.” buyurulmuştur.

Peygamber efendimiz de pek çok hadisinde salavatın önemine değinir. Bunlardan en meşhuru

“Cuma günü bana çokça salavât-ı şerife getirin. Zira ümmetimin salavâtı, cuma günü bana arzolunur. Kimin getirdiği salavât daha çok ise o kimse bana daha çok yakın olur.” dur.

En kısa salavat:

''Allahumme Salli Ala Muhammed''tir

4. Duru

Duru Administrator

Ce: Peygamber Efendimize Yazılan Mektuplar - Efendimize Güzel Mektuplar

Peygamber Efendimizi Anlatan Şiirlere Ne Denir?

Peygamber efendimizi öven onun büyüklüğünü anlatan pek çok şiir yazılmıştır. Edebiyat tarihimizde Peygamber efendimizi anlatan şiirlerin tümüne naat denir.

Naat kelime anlamı olarak bir şeyi överek anlatma anlamına gelir. Naatlarda Hz. Muhammed'e karşı duyulan saygı ve sevgi dile getirilir.Onun mucizelerinin anlatıldığı naatlar peygamber efendimize salat ve selam ile bitirilir.

Sayfayı Paylaş