Pitbul / Pitbul Hakında Bilgi / Pitbul Özellikleri ,Kişiliği, Kökeni

Konusu 'Evcil Hayvanlar' forumundadır ve Almira tarafından 26 Nisan 2009 başlatılmıştır.

1. Almira

Almira Administrator

Pitbullar-Pitbul Resimleri - Pitbul Özellikleri
    Pitbul Kökeni
    -Pitbul köpekleri

Pitbullar 19.yy’dan günümüze kadar gelen vahşi, vahşi olduğu kadarda eğitilirse iyi huylu olabilen köpeklerdir. Sahibi nasıl eğitirse ona göre şekillenirler.

Kökeni

Savaşçı özelliği ile tanınan bu köpek 19. Yüzyıl’da İngiltere’nin Staffordshire bölgesinde Bulldog ve çeşitli terrierlerin çiftleştirilmesiyle elde edildi. Amerikalı yetiştiriciler tarafından amerikaya getirilen pitbull’lar burada yetenek ve güç kazandılar. Amerikan Köpek Kulübü tarafından “American Staffordshira”, İngiliz Köpek Kulübü tarafından ise “Amerikan Pitbull Terrier” olarak 2 grup olarak sınıflandırılmışlardır.

Özellikleri

Ağırlıkları 17-20 kg arasında değişir. Yükseklikleri ise erkeklerde 44-46 cm, dişilerde ise 40-42 cm arasındadır. Güçlü bir gövdeye sahiptir; aynı zamanda çok çeviktir. Kısa kuyrukludur; yatay duruşlu kalın, kısa ve parlak tüyleri vardır.

Kişiliği

Çok eski savaş köpeklerinin genini taşıyan Pitbull’lar düşmanla karşılaştıklarında ne kadar cesur olduklarını görebilirsiniz. Düşmanıyla öldüresiye savaşmaktadır. Askeri bir eğitim sonucu sakin, iyi huylu, itaatkar bir köpek olarak eğitilebilir. Sadıklığıyla mülkiyet koruma anlamında çok iyi sonuçlar vermiştir.

2. Almira

Almira Administrator

Ce: Pitbul / Pitbul Hakında Bilgi / Pitbul Özellikleri ,Kişiliği, Kökeni

3. Almira

Almira Administrator

4. stohumcu

stohumcu New Member

Bunlar nasıl köpek ya....
  5. Almira

Almira Administrator

Nasıl Köpekmi humm :)
    Düşmanını Güzel parcalayan köpek cinsindedir cenesi cok kuvetlidir
    ama eğiltildiği zaman sahibine itiat cinsdendir
  6. stohumcu

stohumcu New Member

Valla ben köpekleri seven ve onlardan korkmayan biri olarak bu tür beni ürpertiyo. Belki basında çıkan haberler yüzünden bir ön yargı ile yaklaşıyorum ama bu ön yargıyı yenebileceğimi sanmıyorum. Sahibi olacağım son köpek türü diyebilirim..
  7. Viole

Viole Administrator

uyyyy bu köpekten kim korkmaz anneeeeeee yüreğim sırtıma kactı sanki:koş:
  8. fufucan

fufucan New Member

cenesi 3 ton basan tek köpek türüdür.
  9. webkolik

webkolik New Member

:eek: köpekler severim ama uzaktan..bunlara uzaktan bile bakılmıyor ürktüm
  10. Almira

Almira Administrator

pitbul, pitbul resmi, eski köpekler, pitbullar, pitbull, pitbul pitbull, pitbul özellikleri, pıtbul, pitbul ozellıklrı, eğitilebilecek köpekler, ingiliz pitbull terrier, alman pitbulu, pitbula benzeyen, şarkıcı pitbull özellikleri, kısa resımler, şarkıcı pitbull hakkında herşey, pitbull american, pitbulun şarkıcı özellik, pit bul, ingiliz bulldog özellikleri, en iyi pit bul, pitbull şarkıcı hakkında bilg, alman pitbul, şarkıcı pitbull görseller, pitbulun özellikleri,

11. madpower

madpower New Member

bu köpekler eğitime bakıyor.benim küçük yeğenim oynasın diye aldık elini kaldırınca köpek yatıyor.eğitim Şart :)
  12. Viole

Viole Administrator

Kökeni

Savaşçı özelliği ile tanınan bu köpek 19. Yüzyıl’da İngiltere’nin Staffordshire bölgesinde Bulldog ve çeşitli terrierlerin çiftleştirilmesiyle elde edildi. Amerikalı yetiştiriciler tarafından amerikaya getirilen pitbull’lar burada yetenek ve güç kazandılar. Amerikan Köpek Kulübü tarafından “American Staffordshira”, İngiliz Köpek Kulübü tarafından ise “Amerikan Pitbull Terrier” olarak 2 grup olarak sınıflandırılmışlardır.

Özellikleri

Ağırlıkları 17-20 kg arasında değişir. Yükseklikleri ise erkeklerde 44-46 cm, dişilerde ise 40-42 cm arasındadır. Güçlü bir gövdeye sahiptir; aynı zamanda çok çeviktir. Kısa kuyrukludur; yatay duruşlu kalın, kısa ve parlak tüyleri vardır.

Kişiliği

Sayfayı Paylaş