Prof. Dr. Ahmet Maranki Adet Söktürücü Bitkisel Çaylar Adet söktürücü yöntemler Doğal

Konusu 'Şifali Bitkiler' forumundadır ve Alacakaranlik tarafından 23 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

 1. Alacakaranlik

  Alacakaranlik New Member

  Prof. Dr. Ahmet Maranki Adet Söktürücü Bitkisel Çaylar
  Adet söktürücü yöntemler
  Doğal adet söktürücü ilaç ve formüller  Ahmet Maranki adet söktürücü bitkisel çaylar olarak maydanoz, civanperçemi, papatya, nane, nergis, kimyon, safran, rezene, anason, havuç tohumu, karabaş otu, misk ve adaçayını öneriyor. Bu bitkilerden hangisi istenirse o bitki, çay şeklinde demlenip içilir. Bu şifalı bitkilerden yapılan adet söktürücü çaylardan günde 3-4 bardak içilmelidir. Bunu ek olarak taze üvez meyveleri tüketmek de adet söktürmeye faydalı olacaktır.

  Adet sökücü şifalı bitkiler

  Adet söktürücü bitkisel ilaç arayanlar için dereotu tohumu da kullanılabilir. Adet kanamasını söktürmek için 2 çay kaşığı dövülmüş dereotu tohumu ile adet söktürücü bitki çayı hazırlanmasının ve içilmesinin de adet sökmeye yardımcı olacağını söylüyor.

  Prof. Dr. Ahmet Maranki adet düzensizliği için zerdaçal bitkisinin çay biçiminde demlenip içilmesinin veya zerdaçalın toz haline getirilerek kullanılmasının etkili olacağını belirtiyor.

  Adet sökücü olarak kereviz tüketmenizde fayda var. Civan perçemi ile hatmi çiçeğinin karışımıyla adet söktürücü bitki çayı yapıp içmeyi deneyebilirsiniz.
  Alıntı.

Sayfayı Paylaş