Tenis Sporu -Tenis Hakkında Bilgiler -Tenis Nasıl Oynanır -Tenis -Tenis Oyun Bilgiler

Konusu 'Diğer Spor Dalları' forumundadır ve Almira tarafından 26 Ocak 2012 başlatılmıştır.

 1. Almira

  Almira Administrator

  Tenis Sporu -Tenis Hakkında Bilgiler -Tenis Nasıl Oynanır -Tenis -Tenis Oyun BilgilerSpor
  [​IMG]


  TENİS


  Küçük bir topun raketle vurularak oyun alanının orasına gerilmiş olan file üzerinden karşı sahaya atılmasıyla oynanan spor dalıdır.Tenisin kökeni kimilerine göre antik Roma döneminde, çıplak ya da eldivenli el ile oynanan "tringon" adı verilen oyuna dayanır. Diğer bir görüş ise benzer bir oyunun ilk kez Meksika'da Toltec yerlileri tarafından oynandığı ileri sürülmektedir. Mısır ve İspanya'da bulunan fresklerde ve Rönesans dönemi İtalya'sından kalma resimlerde, "giocco del pallone" ve "juego de pelota" isimleri altında, benzer esaslara dayanan oyunların duvarla çevrili alanlarda oynandığı görülmektedir.
  yazılar
  Vikipedi, özgür ansiklopedi alıntı
  Hazırlayan ALMİRA
 2. Almira

  Almira Administrator

  Ce: Tenis Sporu -Tenis Hakkında Bilgiler -Tenis Nasıl Oynanır -Tenis -Tenis Oyun Bilg

  Kortlar Tenis kortları
  Tenis kortu bir dikdörtgendir. Tenis kortları 23,77m (78 feet) uzunluğunda ve 10,97m (36 feet) genişliğindedir. Tekler müsabakası için genişlik 8,23m (27 feet) ‘dir.[2]

  [​IMG]


  Tenis kortu,1,07m (3.1/2 feet) yüksekliğindeki iki direğin üzerinden geçen çelik tel veya kordona asılmış durumdaki fileyle ortadan ikiye ayrılmıştır. File gergin olmalı, direkler arasını tamamen doldurmalı ve topun geçmeyeceği kadar sık dokunmuş olmalıdır. Filenin orta yüksekliği 0,914m (3 feet) olup, fileyi tutan çelik telin üzerinden geçerek yere sabitlenen bir “orta bant” ile filenin yüksekliği ve gerginliği ayarlanır. Filenin üzerindeki çelik tel, bir bant tarafından (file bantı) örtülü olmalı. File bantı ve orta bant tamamıyla beyaz olmalıdır. Fileyle ilgili kurallar arasında şunlar yer alır:[2]
  • Çelik telin veya kordonun çapı en çok 0,8 cm (1/3 inç) olmalıdır.
  • Ortada bulunan file bandının genişliği en çok 5 cm (2 inç) olmalıdır.
  • Filenin bandının genişliği, çelik telin her iki yanından da aşağıya doğru en az 5 cm (2 inç), en çok 6,35 cm (2.1/2 inç) olmalıdır.
  • Kort Çizgileri

  [​IMG]

  Tenis sahasının boyutları (feet olarak)
  [​IMG]


  Tenis kortunun metrik bazda gösterimi.  Kortların genişliğini belirleyen çizgilere sınır çizgileri denir. Bunların ortasındaki küçük işaretin adı ise çilekeş çizgisidir. Bu çizgilerin kalınlığı 5 cm.dir

  Kort tipleri


  Beş ana türde kort vardır. Kortların yüzeyinde kullanılan malzemeye bağlı olarak her topun yüzeye sekmesindeki hızı farklıdır. Bu da iki kişilik oyunlarda oyunun seviyesini etkileyebilir. En bilinen dört kort türü:

  • Toprak Kort

  • Çim Kort
  • Sert Kort
  • Halı Saha Kortu
  • Sentetik Kort
  Bazı oyuncular belirli yüzeylerde daha başarılı sonuçlar elde eder. Bu oyunculara başarılı oldukları kortun uzmanı (örneğin çim kort uzmanı) denilir.


  Toprak kortları 'yavaş' olarak tanımlanırlar;çünkü top rakete gelene kadar hız kaybeder ondan sonra oldukça yükseğe zıplar ve yere çarptıktan sonra ani bir hizlanma olur;çünkü toprak kortta oyuncular top-spin vuruşları tercih etmeleridir. Toprak korttaki maçlar winner adı verilen sayı alan vuruşların daha zor olması sebebiyle daha uzun sürer. Sayılar genellikle oyuncularin basit hatalar denilen topun filede kalması ya da çizgilerin dişarı atilmasi sonucu alınır . Toprak kortlarında oynanan oyunlarda topun bıraktıği izler belirgindir.  Sert ve çim kortlar daha "hızlı" yüzeylerdir. Bu hız yapıldıkları maddeye göre değişir. Bu yüzeylerin özelliği kısa sıçrayışlardır. Bu kortlarda sert servis atan ve vuruşları sert olan oyuncuların avantajı vardır. Çim kortlarda topun sıçraması miktarı, çimin ne kadar sağlıklı ve ne sıklıkta biçildiğini gösterir.

  Normal bir puanlık oyun:

  [​IMG]  Oyuncular veya çiftler nette karşılıklı bir biçimde durur. Bir oyuncu servisi uygular ve netin karşısındaki oyuncu(lar) yani rakib(ler)i alıcıdır. Servis kortun iki yarısı arasından değişir.

  Her bir puan için, servis atan kişi sınır çizgisinin arkasında, orta işaret ile yan çizgi arasında durur. Alıcı onun tarafındaki netten istediği yerde durabilir ama genellikle servis kutusunun arkasındadır. Alıcı hazırsa servisi atan kişi atar.
  Meşru olarak top nete değmeden üstünden rakiplerinin çaprazı sahasına iner.Top eğer servis atarken dışarı çıkarsa aut olur ve servisi atan kişi puan kaybetmiş olur.
 3. Almira

  Almira Administrator

  Ce: Tenis Sporu -Tenis Hakkında Bilgiler -Tenis Nasıl Oynanır -Tenis -Tenis Oyun Bilg

  Vuruşlar Servis

  [​IMG]
  Court tennis de servis aşamaları sırasıyla (sağ elini kullanan oyuncular için);
  1- Raket ve top birbirine paralel şekilde elde hazır olur.
  2- Doğru servis kutusuna alınan vücut pozisyonuyla birlikte top dikey alın hizasına yaklaşık 2 kol boyu yükseltilir.
  3- Top raketle eş zamanlı birbirinden ayrılırken sağ eldeki raket, koldaki flexörleri çalıştırarak sırta kapalı şekilde alınır.
  4- Dirsekten, yukarıya doğru yükselen topa, omuzudan kuvvet alarak vuruş uygulanır ve raket sol ayak yanına indirilerek vuruş tamamlanır.
  Forehand

  [​IMG]

  Forehand de sağ kol raket tek elle tutulacak şekilde baş üstünden düzgün bir açıyla kol gergin bir şekilde geriye çekilir.Bu esnada bacaklar birbirine paralel olacak şekilde hafif bükük durulur. Gerilen raket aşağıdan giderek hafif bükülmüş dizin tam önünde durur, topa vurulur. Topa vurulduktan sonra raket boyna çekilir ve çekilirken sol elle tutulur.
 4. Almira

  Almira Administrator

  Ce: Tenis Sporu -Tenis Hakkında Bilgiler -Tenis Nasıl Oynanır -Tenis -Tenis Oyun Bilg

  Backhand

  [​IMG]

  Backhand vuruşunda geriye iki elle raket çekilir. Raket geriye çekildikten sonra yüzü karşıyı göstermelidir. Raket çekilirken dizler paralel bir biçimde hafif kırılmalıdır. topa dizin biraz önünde raket iki elle vurulmalıdır. Raket topa vurulduktan sonra iki elle boyna çekilmelidir.
  Turnuvalar

  [​IMG]
  Teniste 4 büyük turnuva (Grand Slam) vardır. Bunlar; Avustralya Açık, Fransa Açık (Roland Garros), Wimbledon ve Amerika Açık'tır. Amerikan Açık Tenis Turnuvası; sert kortlarda, Fransa Açık Tenis Turnuvası; toprak kortta, Wimbledon; çim kortlarda, Avustralya Açık ise Sentetik Kortlarda oynanır. Bu turnuvaların dışına başka turnuvalar da düzenlenmektedir.
  .
 5. Almira

  Almira Administrator

  Ce: Tenis Sporu -Tenis Hakkında Bilgiler -Tenis Nasıl Oynanır -Tenis -Tenis Oyun Bilg

  Veteranlar Veteran tenisi

  [​IMG]
  Veteran tenisi dünya spor dünyasına birçok yönden damgasını vurarak ön plana çıkmaya başladı. Çok ayrıcalıklı bazı durumları ise şunlardır:


  [​IMG]
  • 85 yaş ve üzeri oyuncular için düzenli olarak turnuvalar yapılır. Veteran teniste turnuvalar (kadın ve erkek için) 35 yaşta başlar ve 5'er yıllık aralarla erkeklerde 85, kadınlarda 75 yaş kategorilerinde oynanır. Bütün bu kategorilerin ulusal ve uluslararası müsabakaları bulunmaktadır. Dünyada bir yılda 186 bireysel turnuva ve takım şampiyonası oynandığı bilinmektedir. Bilinen en yaşlı tenisçi 93 yaşındadır.
  • Her yıl Dünya Veteran Şampiyonası (B serisi +55 +60 +65 +70 +75 +80 +85) Antalya ilinde 31 ülkeden 600 civarında kadın erkek tenisçinin katılacağı turnuva yapılır.
  Maç, Set ve Galibiyet  [​IMG]


  Bir taraf servis atarak oyunu başlatır. Kazanılan her sayıda oyuncunun puanı 15, 30 ve 40 şeklinde artar. Sayı, topun rakibin sahasında kalması, rakibin topu hatalı atması, rakibin iki kere üst üste hatalı servis kullanması gibi durumlarda kazanılır. Üç sayı alıp 40 puana erişen oyuncu, bir sayı daha kazanırsa, o set içinde 1 oyun kazanmış olur. Toplamda 6 oyun kazanan oyuncu, bir set kazanmış olur. Erkeklerin maçında toplamda 5 set ve bayanların maçında toplamda 3 set oynanır. Setlerin çoğunu kazanan oyuncu, galip gelir.

  Eğer maç sırasında 40-40'lık bir eşitlik meydana gelirse, bir sonraki sayıyı kazanan avantaj kazanır. Böyle bir durumda oyuncu bir sayı daha kazanırsa seti alır., sayıyı rakibi kazanırsa eşitlik durumu yeniden oluşur. Bir oyuncu iki sayı üst üste kazanıncaya kadar da mücadele bu şekilde devam eder

 6. Almira

  Almira Administrator

  Ce: Tenis Sporu -Tenis Hakkında Bilgiler -Tenis Nasıl Oynanır -Tenis -Tenis Oyun Bilg

  Grand Slam kazanmış tenisciler

  Kadınlar
  [​IMG]

  • Margaret Court (24)
  • Steffi Graf (22)
  • Chris Evert (18)
  • Martina Navrátilová (18)
  • Serena Williams (13)
  • Billie Jean King (12)
  • Monica Seles (9)
  • Maria Bueno (7)
  • Evonne Goolagong Cawley (7)
  • Venus Williams (7)
  • Justine Henin (7)
  • Martina Hingis (5)
  • Hana Mandlíková (4)
  • Arantxa Sánchez Vicario (4)
  • Kim Clijsters (4)
  • Maria Sharapova (3)
  • Darlene Hard (3)
  • Ann Haydon Jones (3)
  • Virginia Wade (3)
  • Lindsay Davenport (3)
  • Jennifer Capriati (3)
  • Lesley Turner Bowrey (2)
  • Nancy Richey Gunter (2)
  • Tracy Austin (2)
  • Mary Pierce (2)
  • Amélie Mauresmo (2)
  • Svetlana Kuznetsova (2)
 7. Almira

  Almira Administrator

  Ce: Tenis Sporu -Tenis Hakkında Bilgiler -Tenis Nasıl Oynanır -Tenis -Tenis Oyun Bilg

  Grand Slam kazanmış tenisciler
  ERKEKLER

  [​IMG]
  Roger Federer (16)
  Pete Sampras (14)
  Roy Emerson (12)
  Rod Laver (11)
  Björn Borg (11)
  Rafael Nadal (10)
  Ken Rosewall (8)
  Jimmy Connors (8)
  Ivan Lendl (8)
  Andre Agassi (8)
  John Newcombe (7)
  John McEnroe (7)
  Mats Wilander (7)
  Boris Becker (6)
  Stefan Edberg (6)
  Manolo Santana (4)
  Guillermo Vilas (4)
  Jim Courier (4)
  Novak Djokovic (4)
  Arthur Ashe (3)
  Jan Kodeš (3)
  Gustavo Kuerten (3)
  Stan Smith (2)
  Ilie Năstase (2)
  Johan Kriek (2)
  Lleyton Hewitt (2)
  Yevgeny Kafelnikov (2)
  Patrick Rafter (2)
  Sergi Bruguera (2)
  Marat Safin (2)
 8. Almira

  Almira Administrator

  Ce: Tenis Sporu -Tenis Hakkında Bilgiler -Tenis Nasıl Oynanır -Tenis -Tenis Oyun Bilg

  Roger Federer Kim -Roger Federer hayatı - Roger Federer Biyografisi-Roger Federer Resimleri


  [​IMG]

  Roger Federer (d. 8 Ağustos 1981 Basel, İsviçre) İsviçreli profesyonel tenisçidir. Şu anda ATP Dünya sıralamasının 3 numaralı tenis oyuncusudur. Ayrıca,1.lik pozisyonunda daha önce art arda 237 hafta bulunmuştur ve bu bir rekordur.
  Federer'in şu an 16 Grand Slam şampiyonluğu vardır, erkekler tenis tarihinde bu seviyeye ulaşan ilk tenis oyuncusudur. Ayrıca tarihte "Kariyer Grand Slam" yapan yedi oyuncudan biridir. Federer 23 Grand Slam finalinde oynayan ilk oyuncudur. Ocak 2010 itibariyle ardarda 23 Grand Slam yarı finali oynarak kendisinden önceki rekoru yaklaşık olarak ikiye katlamıştır.Ama Roland Garros 2010 da çeyrek finalde elendiği için son bulmuştur.11 kez üst üste Grand Slam finali oynayarak önemli bir rekora daha adını yazdırmıştır.Ayrıca Federer 2011 Amerika Açık itibariyle ard arda 30 Grand Slam çeyrek finali oynamıştır ve bu bir rekordur ve halen devam ettirme şansı vardır.

  [​IMG]
  Tenisteki bu başarılarından dolayı, 4 kez üst üste Laureus World Sportsman of the Year ödülünü kazanmıştır.Federer,emekli ve aktif tenis oyuncuları,önemli tenis çevreleri tarafından tarihin gelmiş geçmiş en iyi tenis oyuncusu olarak görülmektedir.

  [​IMG]
  Tenise 6 yaşında başladı; 9 yaşında grup dersleri almaya başladı. 1 sene sonra özel koç gözetimi altına girdi. 12 yaşına kadar futbol ile tenis oynamayı sürdürdü, daha sonra sadece tenise yoğunlaşmakta karar kıldı. 14 yaşında ulusal şampiyon oldu ve İsviçre Ulusal Tenis Merkezi'nde eğitim görmeye hak kazandı. 1998'de Wimbledon Juniors ve sezon sonu Orange Bowl turnuvası şampiyonu olarak profesyonel tenis hayatına geçti.
  [​IMG]

  Temmuz ayında ikiz kız çocukları dünyaya gelmiş ve kendisinden 3 yaş büyük Mirka Vavrinec'le Nisan ayında dünyaevine girmiştir.

  [​IMG]

  Avustralya Açık Tenis Turnuvası'nı 4 defa, Wimbledon tenis turnuvasını 6 defa, Amerika Açık Tenis Turnuvası'nı 5 defa Fransa Açık (Roland Garros tenis turnuvası) 1 defa olmak uze
  re toplam 16 Grand Slam kazanmıştır.

  [​IMG]
  Ayrıca 2009 da Roland Garros,Wimbledon ve 2010 da Avustralya Açık tenis turnuvalarını kazanarak 1 yıl içerisinde toprak,çim ve sert zeminlerde Grand Slam kazanan ikinci oyuncu olmuştur.
 9. Almira

  Almira Administrator

  Ce: Tenis Sporu -Tenis Hakkında Bilgiler -Tenis Nasıl Oynanır -Tenis -Tenis Oyun Bilg

  Pete Sampras başarıları -Pete Sampras resimleri -Pete Sampras-Pete Sampras kimdir - Pete Sampras fotorafları

  [​IMG]

  Petros (Pete) Sampras(d.12 Ağustos 1971,Washington) ABD'li tenis oyuncusu.14 Grand slam kazanmış olan Sampras,böylece erkeklerde bir rekora imza atmıştır.Fakat bu rekoru, 2009 yılında Wimbledon Tenis Turnuvası'nı da kazanarak 16 Grand slam ile bu alanda en fazla şampiyonluğa sahip Roger Federer'e kaptırmıştır.

  [​IMG]
  Profesyonel kariyerine 1988 yılında başlayan Sampras;2 kez AvustralyaAçık,7 kez Wimbledon,5 kez Amerika Açık turnuvalarını kazanmıştır.Ayrıca 1992 Olimpiyatları'nda 3.tura kadar yükselmiştir.Kariyeri boyunca toplam 43,280,489 $ kazanmıştır.1990 yılında en gelişmiş oyuncu,1993-1998 yıllarında ATP'de yılın oyuncusu seçilmiştir.
  Özel Yaşamı


  [​IMG]
  Pete Sampras,1971 yılında Washington,DC'de doğmuştur.Annesi,Yunanistan göçmeni,babasıysa yarı İtalyan yarı Yunan'dır.Yunan kültürüyle yetişen Sampras,pazar günleri Rum Ortodoks Kilisesi'ne katılırdı.lakabı: pistol

  [​IMG]
  Grand Slam Tekler Finalleri [

  Kazandıkları (14) ]


  YılTurnuvaYüzeyRakipSkor1990Amerika Açık (1)Sert[​IMG] Andre Agassi6–4, 6–3, 6–21993Wimbledon (1)Çim[​IMG] Jim Courier7–6, 7–6, 3–6, 6–31993Amerika AçıkSert[​IMG] Cédric Pioline6-4, 6–4, 6–31994Avustralya Açık (1)Sert[​IMG] Todd Martin7–6, 6–4, 6–41994WimbledonÇim[​IMG] Goran Ivanišević7–6, 7–6, 6–01995WimbledonÇim[​IMG] Boris Becker6–7, 6–2, 6–4, 6–21995Amerika AçıkSert[​IMG] Andre Agassi6–4, 6–3, 4–6, 7–51996Amerika AçıkSert[​IMG] Michael Chang6–1, 6–4, 7–61997Avustralya AçıkSert[​IMG] Carlos Moyá6–2, 6–3, 6–31997WimbledonÇim[​IMG] Cédric Pioline6–4, 6–2, 6–41998WimbledonÇim[​IMG] Goran Ivanišević6–7, 7–6, 6–4, 3–6, 6–21999WimbledonÇim[​IMG] Andre Agassi6–3, 6–4, 7–52000WimbledonÇim[​IMG] Patrick Rafter6–7, 7–6, 6–4, 6–22002Amerika AçıkSert[​IMG] Andre Agassi6–3, 6–4, 5–7, 6–4
 10. Almira

  Almira Administrator

  Ce: Tenis Sporu -Tenis Hakkında Bilgiler -Tenis Nasıl Oynanır -Tenis -Tenis Oyun Bilg

  Steffi Maria Graf kim - Steffi Graf hayatı - Steffi Graf biyografisi - Steffi Graf özel yaşamı -Steffi Graf tenisci -Steffi Graf Steffi Graf Tenisci Kimdir -Steffi Graf Resimleri - Steffi Graf Ödülleri -Steffi Graf
  [​IMG]

  Stefanie Maria Graf (d. 14 Haziran 1969, Mannheim) 377 hafta ile dünyanın en uzun süre 1 numarada kalan tenisçisidir. Open era'da 22 grand slam ile en çok grand slam kazanan tenisçidir. Sporcuyu tenisle ilk tanıştıran sigortacılığın yanı sıra koçluk da yapan babası Peter Graf'dı. Graf henüz üç yaşındayken ona evlerinin salonunda raketi nasıl tutması gerektiğini gösteren babasından, ilerleyen yıllarda da tenis sporunun tüm inceliklerini öğrenecekti. Kortlarda çalışmaya ilk başladığındaysa 4 yaşındaydı. Bir yıl sonra ilk turnuvasına katılacaktı. O dönem ne kadar turnuva varsa katılmış olan sporcu 1982'de ilk ödülünü kucakladı ve European Championships'te birinci oldu.

  [​IMG]

  1983 yıındaki ilk profesyonel sezonunda iyi bir çıkış yakalayamadıysa da daha sonraki dönemlerde stilini oldukça geliştirdi. 1984'te Wimbledon'da yapılan turnuvada İngiliz sporcu Jo Durie'yle yaptığı müsabakada gösterdiği performansla tüm ilgiyi üzerine çekti ve bu uluslararası başarıları için sadece bir başlangıç oldu. Graf'ın tüm takvimi ve etkinliklerini babası kontrol ediyordu. Kızının özel hayatına da karışan Graf, onun sadece maçlara odaklanmasını istiyordu. Hayatı havaalanları ve tenis kortları arasında geçen sporcu, utangaç olarak tanınıyordu. 1985 ve 1986'da döneminin iki büyük tenisçisi Martina

  [​IMG]
  Navratilova ve Chris Evert'le yaptığı maçlarda 6 kez Evert'a, 3 kez de Navratilova'ya yenildi. Ancak 13 Nisan 1986'da Hilton Head, South Carolina'da yapılan Circle Cup'ta Graf Evert'in karşısında ilk kez büyük bir başarı kazanarak WTA tournament'ın şampiyonu oldu. WTA'yi yine birbirinden başarılı üç turnuva takip etti: Amelia Island, Charleston ve Berlin. Graf artık tenis dünyasının yeni yıldızıydı ve maçların favorisi olarak gösteriliyordu.

  [​IMG]
  French Open'da kaptığı virüs dolayısıyla hastalanan oyuncu, Hana Mandlikova'ya yenildi ve rahatsızlığı dolayısıyla Wimbledon'a çıkamadı. 1987, oldukça sert geçen maçlarla doluydu. Key Biscayne, Martina Navratilova, Chris Evert ve Gabriela Sabatini'nin karşısında büyük üstünlük kazanan Graf aynı yıl ilk yenilgisini Navratilova karşısında yaşadı.

  [​IMG]
  Babasının dominant kişiliği ve Graf'ın özel hayatı üzerinde kurduğu baskı 1995'te sona erdi. Zira vergi skandalı söz konusu olmuştu. 1999'da Graf'ın özel hayatı tabloid gazetelerin manşetlerinden inmez olmuştu. Çünkü Graf kendisi gibi tenisçi olan ve kortlarda fırtına gibi esen Andre Agassi'yle birliktelik yaşıyordu. Çift o yıl Fransa Açık Tenis Turnuvası`nda birinci olduktan sonra yapılan bir kutlamada tanışıp birbirlerine aşık oldular. Bir süre sonra jübilesini yapıp sahalara veda eden Graf, 2001'de Agassi'yle hayatını birleştirdi. Çiftin Jaden Gil adında bir oğulları ve Jaz Elle adında bir kız çocukları oldu. Bir röportajda aşklarının ilk günkü gibi devam ettiğini söyleyen çift,
  [​IMG]

  mutluluklarının sırrını ortak noktalarının çok olmasına bağlıyorlardı.
  Spor kariyeri boyunca birbirinden önemli turnuvalarda, dünyanın en iyi oyuncularıyla oynayan Graf için en iyi rakiplerinden biri olan Navratilova şunları söyleyecekti
  [​IMG]

  sunum ALMİRA
 11. Viole

  Viole Administrator

  Ce: Tenis Sporu -Tenis Hakkında Bilgiler -Tenis Nasıl Oynanır -Tenis -Tenis Oyun Bilg

  almişim kendinide yassanya seninde ödülüğn vardı canım tennisde balum cici konu olmuş datlum
 12. Aphrodite

  Aphrodite Banned

  Ce: Tenis Sporu -Tenis Hakkında Bilgiler -Tenis Nasıl Oynanır -Tenis -Tenis Oyun Bilg

  Çok zevkli ama biraz pahalı bir hobi bence...
 13. Almira

  Almira Administrator

  Ce: Tenis Sporu -Tenis Hakkında Bilgiler -Tenis Nasıl Oynanır -Tenis -Tenis Oyun Bilg

  Evet katılıyorum saati özel teke tek almak istiyorsan 150 - 200-250 bu şekilde fiyatları :)
  Toplu seans almak istiyorsan biraz uygun oluyor
  toplu seanslar 4,6,8, kalabalığa göre değişiyor :)

Sayfayı Paylaş