Varis tedavisi için şifalı bitkiler -Varis için hangi bitkileri kullanmalıyız

Konusu 'Şifali Bitkiler' forumundadır ve Almira tarafından 31 Mart 2011 başlatılmıştır.

 1. Almira

  Almira Administrator

  Varis tedavisi için şifalı bitkiler VARİS TEDAVİSİ İÇİN


  [​IMG]
  :
  Türkiyede varis tedavisi artık çok kolay , şifalı bitkilerle varislerinize çözüm bulmak çok kolaylaştı.Varisler ilk olarak vücutta atl organları hasta etmeye başlar. Önceden gözükmeyen küçük varis düğümcükleri dıştan belirmeye başlar ve durum ilk olarak ağırlık hissi vermeye başlar. Ardından kramplar da gözükür. Derinin üzerinde maviye çalan damarcıklar henüz belirmemiş ise varis tedavisini şansı oldukça yüksektir. Fakat şişler dış yüzeyde belirmeye başladıysa varis tedevisi için geç kalınmış olunabilir.
  Beslenmeye çok dikkat etmek gerekir. Taze sebze ve meyveler ön planda olmalıdır. Kabız olmaktan kaçınmak gerekir. B,C ve E vitaminlerini beslenmemize eklememiz gerekli.

  [​IMG]

  Kullancağımız şifalı bitkiler yüzeysel kan dolaşımını etkileyerek bacaklardaki kan dolaşımını destekleyecektir.
  Varis tedavisinde sizlere iyi gelecek bitkileri sıralamak istiyorum; sarımsak, limon, lahana, papatya, ısırgan, dulavratotu, devedikeni, çobançantası, atkestanesi, hindibağ, ökseotu, subiberi, aynısefa, civanperçemi, binbiryaprakotu vs. gibi bitkilerden oluşuyor.
  [​IMG]

  Şimdi de varis tedavisinde uygulayabileceğiniz kullanım bitkilerin kullanım şekillerinden bahsetmek istiyorum :
  _ ayaklarınızda ve bacaklarınızda ödem oluştuğu zaman, hindibağ ve civanperçemi çayları önerilir. 1 bardak kaynar suya 1 çay kaşığı civanperçemi hindibağ atın. 1-2 dakika kadar kaynatın. 5-10 dakika demlendirin. Aç karnına günde 2 defa birer fincan için.
  [​IMG]

  _ taze dulavratotundanve lahana yapraklarından oluşan bir lapa hazırlayın ve hastalıklı bölgeye koyun.
  _ bacaklarda ödem oluştuğunda; atkestanesini, alıç, zencefili, civanperçemini ve acı biberi eşit miktarlarda karıştırın. 1 bardak kaynatılmış suya 1 çay kaşığı bu karışımdan atın ve 1-2 dakika kaynatın. 5-10 dakika kadar demlenmeye bırakın. Günde 2 fincan aç karnına vaya öğün aralarında da içebilirsiniz.
  _ varisli yerlere hortumla tazyikli soğuk suyu 5 dakika kadar tutun ve kurulayın. Papatya yağı ile aşağıdan yukarıya doğru ovunuz. Bir sargı beziyle çok sıkmadan sarın.
  _ 100 gram azazeğrik kökü, ısırgan kökü, atkestanesi meyve ve yaprakları, kekik bunları karıştırın. 20 bardak su koyup kaynatın. 1 tatlı kaşığı tuz koyun. Ilınınca eller ve ayaklar içine konulup banyo yapılır.
  [​IMG]

  _ limon suyu ile varisli yerlere masaj yapınız. 4 bardak suya yumurta büyüklüğünde kaya tuzu koyun. Eriyinceye kadar kaynatın ve soğuduktan sonra varisli ellerinizi yıkayın. Ovmayın ve duru su ile yıkamayın.
  _ 1 bardak kaynayan suya 2 tutam civanperçemi yaprağı ve çiçeğini atın. 1-2 dakika kadar kaynatın ve demlenmeye bırakın. Günde 2 kere içilir. Bunu 20-60 gün devam edilir.
  _ 1 bardak kaynayan suya 2-3 baş papatya çiçeği atın ve 1-3 dakika kadar kaynatın. Demleyin ve günde 2 defa için. Buna 20-60 gün devam edin.
  _ günde 1 kere 1 su bardağı ılık suya 1 çorba kaşığı bal koyun. Eriyince bu suya 1 tatlı kaşığı dövülmüş
  üzerklik tohumu koyun ve için. 15 gün kadar devam edin.
  _ hergün 3 diş sarımsak yiyip üzerine 1 çay bardağı pekmez icin .
  [​IMG]  _ hafta 1-2 kere kuru üzüm veya erik hoşafı içmek faydalaı olacaktır.
  _ bolca suda bacakları saracak kadar sayıda lahana yaprağı koyun. Kaynatın ve süzün. Yaprakları dayanabileceğiniz sıcaklıkta ayaklara sarınız. Soğuyuncaya kadar yatarak bekleyin. Her gün tekrar edin.

  sunum ALMİRA
 2. Almira

  Almira Administrator

  Ce: Varis tedavisi için şifalı bitkiler -Varis için hangi bitkileri kullanmalıyız

  Doğal Çözümler
  1-Bol miktarda meyve,sebze ve balık içeren diyetle beslenin.Diyetinizde yağ ve karbonhidrat oranı düşük olmalı.
  2-Yiyebildiğiniz kadar böğürtlen ve kiraz yiyin.Hem varis oluşumunu engellerler hem de semptomları hafifletirler.
  3-Zencefil,soğan,sarmısak,ananas varis için faydalıdır.
  4-Varisin nedenlerinden biri kabızlıktır.Kabızlığı önlemek ve barsakları temiz tutmak için lif açısından zengin gıdalar tüketilmeli.
  5-Mümkün olduğunca şeker,dondurma,kızartmalar,yer fıstığı,abur cubur,tütün,tuz,alkol,hayvansal protein ve işlenmiş gıdalar tüketilmemeli.
  6-Düzenli egzersiz yapın.Yürüyüş,yüzme,bisiklet sürmek kan dolaşımını uyarır.
  7-Dar giysiler giyilmemeli,kan dolaşımını engeller.
  8-Günde en az bir kere bacaklarınızın kalp seviyesinden yukarıda 20 dakika durmasını sağlayacak şekilde uzanın.
  9-Uzun süre ayakta durmaktan veya oturmaktan,bacak bacak üstüne atmaktan,ağır kaldırmaktan kaçının bacaklarınızı gereksiz baskılardan uzak tutun.
  10-İşinizi oturarak yapmak zorundaysanız belli aralıklarla yürüme molası verin.Bacak kaslarınızı esnetin,ayaklarınızı hareket ettirin.Eğer mümkünse ayaklarınızı yerden yüksek bir objenin üzerinde dinlendirin.
  11-Eğer ayakta durmak zorundaysanız,ağrılığınızı bacaklarınıza eşit oranda paylaştırın.Baskıyı azaltmak için yürüme molaları verin.
  12-TV seyrederken,kitap okurken bacaklarınız,yukarıda duracak şekilde uzanın.
  13-Varisli damarlar üzerindeki bölgeyi kaşımayın.Yaralara ve kanamaya neden olabilir.
  14-Banyodan sonra bacaklarınıza hint yağıyla masaj yapın.Masaj yaparken masajı kalbe doğru yaparken kuvvetli geriye dönerken hafif kuralını hatırlayın.
  15-Ginkgo Biloba dolaşımı uyararak varisin iyileşmesini sağlar.
  16-Çalışmalar gotu kolanın bacak ağrısı ve şişlerinde,varis tedavisinde etkili olduğunu gösteriyor

Sayfayı Paylaş