Yapılan Burun Estetiğini Beğenmesseniz Op. Dr. Teoman Doğan Anlatıyor

Konusu 'Estetik ve Estetik Cerrahi' forumundadır ve Duru tarafından 18 Ocak 2009 başlatılmıştır.

 1. Duru

  Duru Administrator

  Her ameliyatta olduğu gibi burun ameliyatında da bir çok risk mevcut. Riskleri ameliyat masasına yatarken göze almış olursunuz.

  Risklerden en önemlisi hastanın ameliyat sonrası burnunu estetik olarak beğenmeme ihtimalidir ki, bu ihtimale karşı hastanın ameliyat öncesinde her türlü koşulu göze alması gerekir.

  Hastalar %5 ile 10 arasında doktoruna tekrar gelir

  Genel olarak % 5 ile10 arasında hastalar tekrar ameliyat olabilir. Bu tam anlamı ile ameliyatın başarısız geçmesi ile ilgili değil, % 99 oranında ameliyat sonrasında hastanın kemiklerinden bir tanesinin ucundaki bir şeyin ele gelmesi nedeniyle yapılan, 5 dakikadan fazla sürmeyen ve sadece törpü işleminden ibaret ameliyatlar oluyor.

  Burun ameliyatınızdan eğer ki gerçekten hiç memnun değilseniz tekrar ameliyat olmanızda fayda var. Aynaya baktığınızda kendinizden hiç memnun olmuyorsanız burun yerine ameliyat tekrarlanabilir.

  İkinci ameliyatta indirim yapılır

  Burun ameliyatlarında ikinci ameliyatlar ilk ameliyata göre çok daha cüzi miktarlara yapılır. Hastane sadece masrafları çıkaracak kadar, ameliyat maliyetlerini alır. Daha önce ameliyatı yapan cerrah ise bu ikinci ameliyattan hiçbir ücret talep etmez.

  Eğer ilk ameliyatınız için 10 birim denirse, memnuniyetsizliğiniz dolayısıyla yapılan ikinci ameliyat toplamda en fazla 0,8-0,5 birim gibi bir ücrete tekabül eder. Bunun dışında herhangi bir masrafınız olmaz.

Sayfayı Paylaş